Wpis z mikrobloga

Szkoda słów - jeszcze nie było premiery a Polacy już wylewają gorzkie żale, marudzą i chrzanią androny, bo raptem kilka dodatkowych dni nie będą się mogli dorwać do koryta z (prawie) darmowymi rzeczami. ;) A wystarczy - jeśli ktoś się za bardzo nie orientuje w temacie - ruszyć głową i poszukać w sieci.
1) Kod zaproszenia (tzw. invitation code lub też invite code) to zupełnie normalna rzecz, która obowiązuje w ogromnej ilości for internetowych na świecie i to od dawna. Żaden wymysł ani udziwnienie, tylko normalna praktyka, którą w końcu wprowadza się też powoli w naszym kraju, czego przykładem jest exsite.
2) Komunikat o wymuszonej zmianie hasła wynika najprawdopodobniej z błędu po stronie exsite - a ten z faktu, że strona oficjalnie jeszcze NIE wystartowała. Termin był 24.02 - z powodów, które dokładnie opisano (problemy techniczne ze stroną). To, że strona już stoi pod nowym adresem nie oznacza, że jest gotowa do oddania w użytkowanie. Dajcie tym ludziom robić swoje i przestańcie narzekać. Jak zlikwidują wszystkie błędy to strona pewnie ruszy, a komunikat o rzekomej wymuszonej zmianie hasła zapewne przestanie się pojawiać.
#exsite24
  • 32
@ChronicYouth: Czy gdzieś napisałem, że mają jakikolwiek obowiązek? Nawet zwrotu pieniędzy? Stwierdziłem jedynie, że gadasz bzdury bo żaden komunikat od nich, nie wskazuje na to o czym napisałeś. To jedynie Twoje przypuszczenia, a nie informacja oficjalna. Na moje oko albo strona się zmyła, albo ludzie którzy za nią stoją są partaczami do kwadratu.
@Alexxxxo: Przypuszczenia - ale najbardziej logiczne. A w każdym razie bardziej niż teorie spiskowe, że strona podzieliła los poprzedników. Jeśli masz coś w fazie testów (a raczej nadal testują, skoro zostawili sobie lukę do 24 lutego) to błędy się zdarzają, tak? Ten komunikat pewnie w ogóle nie powinien się pojawiać i to jeden z wspomnianych błędów - dlatego maile nie dochodzą. Poczekamy, zobaczymy.
PS: Tak przy okazji - Komunikat od OXY,
@ChronicYouth: Moim zdaniem nie ma tutaj nic logicznego, skoro nie napisali, że wymóg zmiany hasła jest przez względy techniczne, a nikt im nie bronił po prostu przenieść bazy danych. Do 24 to oni mieli czekać na serwery, które chyba z chin przychodziły skoro tyle mieli czekać :-D
Jak dla mnie fakt, że to tak długo trwa, brak maili przy próbie logowania, skasowanie plików z oxy, brak możliwości kupienia premium na oxy
@Alexxxxo: Nie napisali, bo nie muszą. Nie mają takiego obowiązku.
U mnie z Oxy nic nie zniknęło - ani pliki, ani transfer PREMIUM. Strona działa normalnie. A po drugie Oxycloud to osobna firma niezwiązana z Exsite. Tam mogła być nawiązana współpraca, ale to wszystko. To są dwa odrębne byty a nie jedna i ta sama firma, więc niby dlaczego mieliby zniknąć, nawet jeśli faktycznie Exsite padnie? Oxy jest normalną, legalnie działającą
@ChronicYouth: Ok, daj zatem linka do działającego pliku na oxy. Dlaczego mieliby zniknąć, nawet jeśli faktycznie Exsite padnie? Może dlatego, że to, że nie są związani z exsite jest tylko Twoją teorią?
@Alexxxxo: Jak wrzucam tu link to wyskakuje "nieznany błąd". Jak Ci to przesłać?
Przypomnę, że zanim na Exsite zapanowała moda na pobieranie tylko i wyłącznie z Oxycloud to były tam dostępne linki do wielu innych serwisów hostingowych i to różnych. Gdyby Exsite i Oxy stanowiły tę samą firmę, to od samego początku robiliby wszystko żebyś pobierał tylko z Oxy. Doszukiwanie się fikcyjnych związków między Ex a Oxy kompletnie nie trzyma się
@ChronicYouth: To bardzo ciekawe bo ja nie mam problemów z tym by przesłać plik :-D Gdyby Exsite i Oxy stanowiły tę samą firmę, to od samego początku robiliby wszystko żebyś pobierał tylko z Oxy? A co, nie mogli później stwierdzić "hej, załóżmy własny hosting i sprzedawajmy do niego dostęp dzięki exsite"? Rozumiem, że fakt iż nie można kupić tam premium, tuż po wyłączeniu exsite, to też po prostu zbieg okoliczności? :-D
@Alexxxxo: Czytasz ze zrozumieniem? Nie pisałem, że jest problem z wrzuceniem pliku. Plik jest dawno wrzucony na Oxy. Pisałem, że TUTAJ, na Wykopie nie mogę linka umieścić do pliku, bo jak go wrzucam to wyskakuje komunikat "unknown error" i pytam, jak wobec tego go tutaj wrzucić.
U mnie premium cały czas jest, nic się nie zmieniło odkąd padło Ex.
@ChronicYouth: Pytanko otóż jeśli strona wystartuje 24 lutego tj. w tłusty czwartek to będzie super tylko, że jeśli zostanie zmienione hasło, a adres mailowy jak pamiętam mam stary więc nici ze starego konta, a nowe założyć to trzeba znać kod zaproszenia i co w tedy????
@Alexxxxo: No i właśnie wróciliśmy do punktu wyjścia, od którego zaczęło się całe marudzenie na Wykopie odnośnie Exsite -> NIC póki co jeszcze nie wystartowało. Na razie stoi pusta strona z prowizorką logowania, które do niczego nie służy, bo strona, zgodnie z zapowiedziami widocznymi na screenie powyżej, jest w trakcie prac technicznych i ma wystartować 24.02. Ludzie zobaczyli, że nagle pojawił się komunikat z nowym adresem i rzucili się jak muchy
@ChronicYouth: Co Ty bredzisz, jaka prowizorka logowania? Dostałeś adres strony, bez żadnej informacji, że to jest tylko prowizorka logowania, a strona jeszcze nie działa. Ktoś Ci płaci za pisanie takich bzdur, czy jak?
Ty chyba czytać nie potrafisz, prace mieli skończyć wczoraj, a strona miała wystartować ok 24 lutego. Nie było tam nigdzie napisane, że nie wystartuje przed 24 lutego, tylko OK 24 lutego.
@Alexxxxo: Znaczy rozumiem, że Ty być może operujesz na zasadzie "jak mi nie powiedzą że prowizorka to znaczy, że nie prowizorka" tak? Ok. Wiesz - jak się umie korzystać z własnego rozumu a nie czeka biernie na instrukcje od kogoś to wnioski nasuwają się same. Jeżeli masz postawioną stronę z panelem logowania, który nie działa, to znaczy, że jest to prowizorka (sprawdź w słowniku, jeśli słowo za trudne). Adres strony wrzucili