Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, może śmieszne pytanie ale jestem nowy w #kryptowaluty #bitcoin

Od pewnego czasu zacząłem inwestować wolne środki w krypto a konkretnie w BTC, inwestycja długoterminowa, takie zabezpieczenie na czarną godzinę zamiast lokaty w banku ale do rzeczy.
Mam pytanie odnośnie ewentualnych podatków od jego sprzedaży.

Załóżmy, że inwestuję w BTC 1000 zł miesięcznie czyli rocznie 12 tys. zł. Ewentualna sprzedaż i zysk niech będzie, że za 5 lat. Jak od tego obliczyć podatek?
Kupiłem krypto w ciągu 5 lat za 60 tys. zł, dla uproszczenia niech będzie że po tych 5 latach miałem szczęście albo i pecha i wartość moich BTC wynosi 70 tys. zł, BTC kupuję na #binance. Wypłatę robiłbym poprzez przesłanie BTC do drugiego portfela w jakimś polskim kantorze np. Bitcan i stamtąd wymieniłbym go na złotówki.

Dobrze to wypełniłem? Na czerwono zaznaczyłem to czego nie jestem pewny albo nie wiem.
Dziękuję za pomoc.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6213fec335706f441985f6c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć, może śmieszne pytanie ale je...

źródło: comment_1645485279DsWvTRVI7Q23RZsRUHHpsr.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ludzie, nie pucujcie się nic a nic z BTC czy innymi krypto. To wogóle zaprzecza idei powstania tych walut i sami zwracacie na siebie uwagę skarbówki. Sami donosicie na siebie. Jak przyjdą kiedyś i zapytają, to wtedy czynny żal i wysrane, a tak siedzieć cicho. Prowadzić tylko dla siebie księgowość co, gdzie, ile i siedzieć cicho.
  • Odpowiedz