Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, Czy ktoś się z czymś takim spotkał? Chcę wysłać PIT36 ponieważ miałem w tamtym roku działalność gospodarczą, która była zawieszona więc osiągnąłem przychód w wysokości całych 0 zł ale pracowałem na etacie. Mam zainstalowanego Acrobat Readera wersję 32 bitową w polskiej wersji językowej i wtyczkę e-deklaracje w wersji najnowszej (9.0.0). Przy wysyłaniu i podpisywaniu używam danych autoryzujących, po przejściu do okienka z danymi autoryzującymi gdzie muszę podać kwotę dochodu aby przejść dalej, nie ma żadnych danych w nieaktywnych polach numer PESEL, Imię, Nazwisko. Mogę wpisać tylko datę urodzenia i dochód za rok 2020. Gdy wpiszę te dane to cały czas wali mi 412: Weryfikacja negatywna – niezgodność danych autoryzujących z danymi w dokumencie (np. niezgodność NIP, numeru PESEL, daty urodzenia, nazwiska, pierwszego imienia). Z czego jestem w 100% pewien, że podaje prawidłowe dane. Próbowałem też zainstalować wersję Acrobat Readera w angielskiej wersji językowej, która o dziwo uzupełnia dane autoryzacyjne w nieaktywnych polach ale nadal jest status 412. Jestem w kropce bo skończyły mi się pomysły, a nie mogę iść do US bo nie pozwala mi na to wrodzone piwniczarstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pit #pity
  • 7
@Anderus: Mam dokładnie ten sam problem. Formularz interaktywny pit-36-29-_v1-0e pobrany z rządowej strony.
W formularzu wprowadzania danych autoryzacyjnych aktywne są tylko pola "Data urodzenia" oraz "Kwota przychodu za 2020". Pozostałe (PESEL, NIP, Imię, Nazwisko) są puste i nieaktywne - nie można wprowadzić wartości.

Btw, szkoda że na formularzu nie podają oczekiwanego formatu daty. Na stronie "Pytania i odpowiedzi" jest informacja, że należy ją wprowadzić w formacie YYYY-MM-DD.