Wpis z mikrobloga

siema mirki
mam do zainwestowanie w krypto 100 PLN
na obecną chwile jestem tylko na giełdzie binance.
kupywać odrazu USDT czy może poczekać na besse BTC kupić go i sprzedać jak będzie hossa ?
albo jakiś projekt na launchpoolu?
z jakim nadzieniem i z jaką posypką do tego podchodzić ?

#kryptowaluty
  • 20
  • Odpowiedz
@Relaxing: dokupuj sobie regularnie BTC, nawet za taką kwotę. nie czekaj aż będzie bessa i spadnie poniżej Twojej określonej ceny, bo jest ryzyko, że się nigdy nie doczekasz. Polecam tylko zmienić giełdę z Binance na Coinbase Pro ze względu na wysokie fee za wypłatę bitka (85 zł vs 0,34 zł).
  • Odpowiedz
@Relaxing: Podobnie jak kolega powyżej, Coinbase pro będzie lepsze, a kwota 100zl to tez jakiś wkład. Akurat dzisiaj kiepski dzień do kupna krypto, bo wszystko poszybowało w górę jak cos pisz pw to jak bedziesz potrzebowała pomocy
  • Odpowiedz
@Relaxing: tak jak wyzej. Nie słuchaj wykopowych ekspertów którzy dzień zaczynają od kupna3 mieszkań i bitcoina za półtorej miliona.
Przy kapitale 100 nie zrobi wielkiej różnicy czy kupisz btc po 42 czy 48. Kup, edukuj się i jak sie wkrecisz za jakiś czas rozsądniej wrzucisz więcej. Ja od roku wrzucam regularnie co miesiąc daną sumę pieniędzy. Ile zalezy od sytuacji na rynku. Co do giełdy/portfela uważam, ze warto miec i
  • Odpowiedz
@trampecik: tak jak piszesz, wypłata na swój portfel.

Bierze się to stąd, że na Binance masz ustaloną na sztywno opłatę w wysokości 0.0005 BTC (aktualnie 87.86 zł). Generalnie to był taka średnia, standardowa opłata powiedzmy 3 lata temu i jak bitek kosztował $9k, to tak nie bolało.

Coinbase natomiast przy wypłacie wysyła BTC nawet do 100 osób naraz w jednej transakcji, więc opłaty od każdego mogą być dużo niższe. Dodatkowo
  • Odpowiedz
@trampecik: tak, Coinbase ma takie odpały, że się sam niepytany zgłaszał do IRS. Mimo tego uważam, że to jedna z lepszych i tańszych giełd do dokupowania bitków i wypłaty na swój portfel. Dodatkowo jak przesyłasz z Revoluta to działa SEPA Instant i EUR przelewem masz czasem dosłownie w parę sekund.
  • Odpowiedz
a w co najlepiej zacząć ,,zabawe" a nie poważne inwestycje z krypto ?


@Relaxing: To jest twoje zadanie żeby znaleźć w co inwestować i nikt Ci tego nie powie. Jak chcesz się pobawić to przeczytaj instrukcje giełdy kup coś sprzedaj i spróbuj zrobić to z zyskiem.
  • Odpowiedz
@Relaxing: na USDC czy USDT nic nie zarobisz. Moim zdaniem BTC, ETH i ew. XRP są rozsądnym wyborem.
Pozostałe gówno waluty to jest mega ryzyko, możesz zyskać i stracić wszystko w jeden dzień (np. DOGE albo SHIB). Oczywiście to tylko moja opinia, gówno się znam i do niczego nie namawiam.
  • Odpowiedz