Wpis z mikrobloga

  • 10
658 + 1 = 659

Tytuł: Cukry
Autor: Dorota Kotas
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788395783876
Wydawnictwo: Wydawnictwo Cyranka
Liczba stron: 196
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4964939/cukry

Moje wrażenia:
Gdybym nie wiedziała, że autorka jest w spektrum autyzmu - i właściwie chyba głównie z tego powodu powstała ta książka - to bym nie bardzo wiedziała, po co to wszystko zostało spisane. Ot, jakaś historia jakiejś dziewczyny.
A jest to właściwie pamiętnik dwudziestoparolatki, u której już w dorosłości został zdiagnozowany zespół Aspergera. Opisuje w nim swoje życie - od dzieciństwa do teraz. Punkt widzenia faktycznie może wydawać się nieco inny, nietypowy. Ale nie było dla mnie jakichś wielkich zaskoczeń - po prostu autorka opisuje jak jest, bez owijania w bawełnę, szczerze, nie zważając na to, co powiedzą inni (np. rodzina). Najbardziej podobała mi się historia z Ireną.
Nie wiem, czy znam kogoś z Aspergerem (“za moich czasów” nie diagnozowało się dzieciaków pod tym kątem), więc dobrze było przeczytać “Cukry” i spojrzeć na świat innymi oczami.
Ale… ta książka jest za krótka!
Autorka sporo pisze o swoich relacjach z rodziną (ale głównie z rodzicami - a przecież ma rodzeństwo). Brakowało mi też wspomnień ze studiów (właściwie tylko napomknęła, że studiowała polonistykę). Możliwe, że to zupełnie nieistotne i uznała, że nie ma sensu się na tym skupiać ¯_(ツ)_/¯

#bookmeter #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
faramka - 658 + 1 = 659

Tytuł: Cukry
Autor: Dorota Kotas
Gatunek: literatura piękna
...

źródło: comment_1644826837UPBa6pf71o38qQ16pEZVgv.jpg

Pobierz
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 168
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-25 - Użytkownik ali3en ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1)