Wpis z mikrobloga

#prad #elektryka #pge

Czy mógłby mi ktoś najprościej jak się da wytłumaczyć, ile mocy moja instalacja pociągnie w jednym momencie?
Przepisywałem na siebie umowę kompleksową w mieszkaniu po dziadkach. Patrzę, a tam moc przyłączeniowa i umowna 2 kW, zabezpieczenie przedlicznikowe 20A, instalacja jednofazowa.
2 kW to śmiesznie mało, włączę zmywarkę i wywali korki? Z kolei czytam, że bezpiecznik 20A stosuje się do mocy przyłączeniowej 4 kW.
Jest to stary blok z wielkiej płyty, no ale 2 kW? Ludzie kochani XD PGE w weekendy nie pracuje, także pytam tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@donpedroleone: Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Czy jeśli licznik jest na klatce schodowej, schowany w zamkniętej szafie, to również w tej szafie jest ten bezpiecznik przedlicznikowy? Byłbym w stanie przez okienko zobaczyć jaki bezpiecznik jest tam wsadzony?
@nudnygosc: co z tego że masz umowę na 2kW? Masz bezpiecznik 20A, za licznikowe przypuszczam 16A czyli te 3kW masz spokojnie. O ile nie masz płyty indukcyjnej to spokojnie starcza do sprzętów domowych.
Patrzę, a tam moc przyłączeniowa i umowna 2 kW, zabezpieczenie przedlicznikowe 20A, instalacja jednofazowa.


@nudnygosc: no to umowa sobie, rzeczywistość sobie - jak nie masz licznika elektronicznego to możesz ciągnąć do 4,6 kW, z elektrycznym też ale się rejestruje (w taryfach G chyba nie ma kar?)