Wpis z mikrobloga

  • 19
621 + 1 = 622

Tytuł: Mechanik. Kulisy padoku F1 i tajemnice rywalizacji
Autor: Marc "Elvis" Priestley
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788381292078
Tłumacz: Bartosz Sałbut
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 320
Forma książki: książka
Bardzo ciekawa pozycja dla fanów motoryzacji, nie tylko #f1, oraz biografii o spełnianiu marzeń.
Historia chłopaka, który nie stał na piedestale i nie walczył bezpośrednio na torze, a mimo tego piął po kolejnych szczeblach rywalizacji w garażach wyścigowych ekip.
Trafił do McLarena w czasach kiedy pieniądze płynęły szerokim strumieniem do sponsorujących cały ten 'cyrk' koncernów tytoniowych, a socialmedia nie były jeszcze tak popularne i wszelkie wybryki poza torem (a było ich nie mało) łatwo można było zatuszować..
Autor współpracował z wieloma mistrzami królowej, od Davida Coultharda przez Kimiego 'Icemana' Raikonnena i Fernando Alonso, aż po współpracę i wspólne przeżywanie pierwszego tytułu mistrza świata dla Lewisa Hamiltona.
Wypady na miasto, zniszczone pokoje hotelowe, wojny na jedzenie, wojny między teamami jak i mniejsze wojenki wewnątrz teamów, konsekwencje decyzji inżynierów i taktyk - to wszystko znajdziecie w tej książce, a poza tym niezwykle ciekawą historię o standardach pracy wśród mechaników topowych zespołów i dążeniu do spełniania marzeń mechanika, na którego podczas dnia wyścigu niewielu kibiców zwraca uwagę..

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #f1 #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
zuchtomek - 621 + 1 = 622

Tytuł: Mechanik. Kulisy padoku F1 i tajemnice rywalizacji
...

źródło: comment_1644500161zaugemVgM9e8YwANlhdwmV.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@DrLufa: Tak, co do autobiografii to top, aczkolwiek 9 i 10 postanowiłem zarezerwować w swojej skali dla dzieł naprawdę wybitnych :)

W pierwszej części zdarzają się powtórzenia (głównie na temat Rona Davies'a) i trochę literówek, ale zdecydowanie godna polecenia pozycja.
Cieszyłem się i wzruszałem razem z autorem, ale ja to miętki jestem ;P
  • Odpowiedz
@zuchtomek bardzo dobrze mi się ją czytało, teraz zacząłem czytać biografie Marka Webbera, ale nie mogę przejść przez jej pierwsze rozdziały, bo liczyłem na jakieś ciekawostki z f1, a początek to jego droga do królowej motorsportu która mało mnie interesuje.
  • Odpowiedz