Wpis z mikrobloga

O Dzień Dobry,

Dziś mija jakieś półtorej miesiąca od założenia akwarium, więc zapraszam na krótki kolaż zdjęć z życia baniaka.
Większych problemów od startu nie było, teraz tylko nieskończenie długa walka z zielenicami xD

Kostka 35x35x35cm

Pierwsze akwarium po wielu latach

W stylu HT, podłoże aktywne, Co2 i inne bajery

W komentarzu zdjęcia, kolejno pierwszy dzień, tydzień, dwa tygodnie, trzy tygodnie, miesiąc i dziś

#akwarystyka #akwarium #krewetki #ryby
kaszannna - O Dzień Dobry,

Dziś mija jakieś półtorej miesiąca od założenia akwariu...

źródło: comment_1644336513GcN2o8wfILETdlKboON22Q.jpg

Pobierz
  • 18
Hmm, sam nie wiem xd Nim się zabrałem za zakładanie akwarium to na oglądałem się filmów i poczytałem fora, i takie zalecenia co do wymiany wody się przewijały. Czyli mówicie że to zdecydowanie za dużo? Czy to może mieć wpływ na plagę zielenic?
@psylo: Wymienię, jest obrzydliwy ale budżet już tyle pochłonął że dałem sobie na wstrzymanie, jeśli wymienię na taki zwykły, to musze tez dokupić osobno licznik bąbelków?
@Stulejman_Wspanialy: generalnie wymiana wody co tydzien w ilości 20-30% daje większy margines bezpieczeństwa szczególnie przy początku przygody z akwarystyką - jak się zaczną parametry rozjeżdżać przez przekarmianie/przenawożenie itd. to podmiana wody pozwala zmniejszyć negatywny skutek na obsadę, a poza tym większość ryb lubi częstsze podmiany wody, nie oznacza to, ze nie można robić podmiany raz na miesiąc/parę miesięcy, można nawet i bez podmian, przy odpowiedniej obsadzie i ilości roślin ale to
@d_k_: Na zdjęciu lista, plus do tego dwa petite anubiasy na korzeniu naklejone. Jeśli invitro polecam z tropiki wszystko brać. Wszystko było w idealnym stanie, z ładnymi korzeniami. Żałuje że nie dopłaciłem i wziąłem jakieś no name monte carlo, dramat. Sam żel, posadzić cieżko bo totalny brak korzeni, plus nie rośnie dobrze, gnije itp. Myślę ze tropiki dwa razy droższe było by o niebo lepsze. Lampe z fluvala polecam gorąco i
kaszannna - @dk: Na zdjęciu lista, plus do tego dwa petite anubiasy na korzeniu nakle...

źródło: comment_1644345702serBjEKhE0AaLGYAzg1ADk.jpg

Pobierz