Wpis z mikrobloga

@myk-myk-myk: Wszystkie IO podrzad robia na jakis zadupiach wzgledem Europy ale pewnie na to ma wplyw to, ze coraz wiecej panstw tych ogarnietych nauczylo sie, ze te imprezy sa nieoplacalne
  • Odpowiedz
@Braand: nic zaskakującego, mocno jestem zaskoczony tym że Włosi chcą organizować igrzyska u siebie. Niestety trzeba się nastawić na to że wiele drogich imprez będzie się odbywać w Azji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@myk-myk-myk: ja to się zastanawiam, czy z tymi cyrkami covidowymi to nadal będziemy mieć Igrzyska, czy to już zawsze będą takie popłuczyny bez publiczności i z kwalifikacjami opartymi na losowych testach. Kiedyś lubiłam igrzyska, teraz to się przykro patrzy
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@radziokoch: nie zapominaj że igrzyska olimpijskie to nie tylko skoki. Ciężko znaleźć taki jeden kompleks poza Europą gdzie będziesz miał też używane regularnie trasy zjazdowe. W sumie na ile się orientuję to w Europie tylko Włochy, Austria, Szwajcaria są w stanie coś takiego zaoferować, we Francji raczej nie ma skoczni, przynajmniej takich o których mówisz. Więc nawet w takim Sapporo mimo obecności skoczni trzeba przygotować trasy zjazdowe, które dla fanów
  • Odpowiedz
@kubelek_klasik: Oczywiście, że nie mówię o skokach, ale jednak są to obiekty usytuowane w okolicy, którą się zna, a nie w jakimś nie-wiadomo-jakim ośrodku w górach.
Co do tras alpejskich - niestety nie orientowałem się aż tak, ale co najmniej trasy do slalomu giganta i slalomu są i działają. Do zjazdu i supergiganta - obecnie chyba nie, ale z tego co widzę po tekstach w sieci - Japończycy analizują różne
  • Odpowiedz
@Braand: no tak, ale główny koszt IO to wybudowanie pierdyliarda obiektów, które będą niepotrzebne miesiąc po zawodach. Jak się zorganizuje je w Niemczech, Szwajcarii, Francji czy Włoszech to nie ma z tym problemu, tam jest wszystko na miejscu. Zhangjiakou jest 220 km od Pekinu, więc w Europie można by robić otwarcie i sporty halowe w stolicy/dużym mieście w istniejących obiektach, a resztę w istniejących obiektach w górach. Z resztą chyba
  • Odpowiedz