Wpis z mikrobloga

@KefirTradycyjny: Żeby to rozgryźć, trzeba przede wszystkim zastanowić się kto najwięcej zyskał na zakazie handlu w niedzielę. Zdecydowanie jest to Żabka, a w drugiej kolejności stacje benzynowe (tj. najczęściej państwowe Orlen i Lotos xD). Jeżeli w niedzielę nagle potrzebujesz papieru toaletowego, keczupu czy żelu pod prysznic jesteś skazany na Żabkę. A że Żabka współpracuje mniej czy bardziej oficjalnie z podmiotami ojca Rydzyka... to już nietrudno połączyć kropki xD
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: O, to ja chetnie sie doedukuje i poznam zycie u niemiaszkow, w czym ono takie bardziej cywilizowane bo jak na razie to tylko tamtedy przejezdzalem i zaplacenie za paliwo to byl klopot i jak ktos nieswiadomy to majac jedna karte w portfelu mozna sie niezle naciac w trasie.
Znam tez 3 osoby ktore tam sezonowo pracowaly i wnioski byly proste.
Wiecej hajsu, ludzie tacy sami jak u nas (jedni fajny
  • Odpowiedz
tylko tamtędy przejeżdżałem

znam tez 3 osoby które tam sezonowo pracowały


@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: No ty akurat taki światowy i równie światowych masz znajomych

zapłacenie za paliwo to był kłopot


Może dlatego ze zacofany jesteś? Ja od lat kartą PKO PB płace na każdej niemieckiej stacji na jakiej byłem i zero kłopotów. Pewnie kasjer coś się ciebie pytał a ty nie rozumiałeś o co chodzi to był problem XDDD

W D…. Byles i
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: O, widze ze argumenty z dupy jednak sie pojawily i rozmow z troglodyta.

Kazdy ktos podrozowal przez niemcy wie ze na ich stacjach sa problemy z platnosciami bo np visa albo mastercard nie dziala lub odwrotnie.
W mniejszych miejscowosciach tylko w wiekszych sklepach platnosci karta przechodza ale najlepiej miec gotowke. Do niedawna platnosci zblizeniowe to byl rarytas bo stare terminale nie mialy takiej mozliwosci i nie byly wymieniane.

Rozmawialem z
  • Odpowiedz
@JestemMalaWrozkaZowlosionaNozka: No to nie jest żadna tajemnica, że pod względem bankowości Niemcy są w stosunku do nas zacofane. Ba, ogólnie mamy jeden z najnowocześniejszych bankowości w Europie. Tak samo dobrze wypadamy jak chodzi o ofertę operatorów komórkowych czy internetu. Tak samo w niedzielę w Niemczech też trudno zrobić zakupy, i pewnie można znaleźć jeszcze dużo wad, jak każdego kraju.

Ale to tak jakby nie jest jedyny i najważniejszy wyznacznik życia. Bo
  • Odpowiedz