Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie porobić uprawnienia albo jakie szkółki/kursy polecacie do polepszenia swoich umiejętności w spawaniu? Aktualnie spawam TIG/MIG/MAG aluminium.
#spawanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@suqmadiq2ama Szczerze mówiąc to jakiś problemów ze spawaniem nie mam. Wiadomo praktykę się nabywa z czasem, chciałbym też trochę wiedzy teoretycznej ale przy pracy. Ogólnie chciałbym powoli uczuć się w kierunku spawania rur.
  • Odpowiedz
  • 0
@suqmadiq2ama Pracę aktualnie mam świetna, zarobki jak na to co robię to uważam że lepiej nie mogłem trafić. Zakładu nie mam zamiaru na razie zmieniać, po prostu chciałbym się samemu dokształcać poza pracą
  • Odpowiedz
  • 0
@suqmadiq2ama No spawam. Nie chcę ćwiczyć na własną rękę bo po pierwsze trzeba mieć wiedzę już jakąś solidna żeby po prostu ćwiczyć. Najpierw trzeba kogoś kto ci od A do Z wytłumaczyć co i jak z czym się je. Takie ćwiczenie bez wiedzy to błądzenie po omacku. Wolę wydać 2/3 tysiące na kurs u osoby która jest encyklopedia i przekażę mi potrzebna wiedzę
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: Tłumacze, goście którzy wiedzą jak spawać spawają za 20k a nie siedzą na szkółkach za 4k brutto, dlatego tam siedzą bo nie nadają sie na kontrakty a nie z miłości do nauczania. Tam sie robi hajs na dotacjach na kursy a nie uczy ludzi spawać. Gdyby tak było to każdy po kursie by umiał spawać a nie umie, przychodzi do pracy i sie uczy od zera. Piszesz że spawasz tig
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Nie mówię tutaj o państwowych kursach to po pierwsze. Po drugie jeśli masz takie myślenie to każda osoba która dobrze zarabia nie udziela żadnych porad,szkoleń itd. No bo przecież tam zarabia dobrze tak? Otóż nie prawda, praktycznie w każdym zawodzie są fachowcy którzy przekazują wiedzę którą nabyli przez jakieś tam lata pracy, a następnie sprzedają swoją wiedzę innym. Proste i przyjemne - nie narobisz się aż tak. I jest to
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: Tak dokładnie to napisałem, jeszcze dodam że kanały spawalnicze yt to nie są spawacze tylko amatorzy z garaży. Spawacze #!$%@?ą kogoś uczyć i sobie robić konkurencje bo sie nie opłaca.

Taki trollsky robi kursy gdzie uczy ludzi piłować pilnikiem blache a nie ma to nic wspólnego z kowalstwem

a ja nie robie kursów spawania pro bo mam to w dupie. I moi koledzy też. Jak ktoś prowadzi opłacalny biznes to
  • Odpowiedz
@Dr_Melfi: Według mnie @suqmadiq2ama ma racje, trafić na kogoś takiego to trzeba miec szczęście. Spróbuj sie po godzinach przykleić do jakiegoś spawacza co jeździ po elektrowniach, ale tez pewnie niechętnie bedzie na taki pomysł patrzec, bo takiego spawacza goni czas i nie bedzie chciał marnować go na pokazywanie i tłumaczenie, za wiele tez nie zobaczysz, bo spawaja czasami w ciasnych pozycjach. Moze w twojej pracy sa jacyś wymiatacze, którzy do emerytury
  • Odpowiedz