Wpis z mikrobloga

#ksiazkowecytaty #cytatnadobranoc #cytaty #dobranoc

-Najważniejsz jest w życiu zamiłowanie. Lubisz malować, zostań malarzem.

Lubisz śpiewać zostań śpiewakiem.(..)

-No tak -powiedział z żalem ojciec -ale co bedzie z chłopca, który tylko spać lubi?

-Wierzaj mi pan, jeżeli chłopiec naprawdę z zamiłowania jest śpiochem, na pewno

zrobi kariere. Grunt - to zamiłowanie.
  • 13
  • Odpowiedz
@simsoniak: Takie urocze w swojej naiwności cytaty kojarzą mi się ostatecznie zawsze z Małym księciem. Niby książka dla dzieci ale dla dorosłych – doszukują się tam ludzie głębokich prawd bezbronnie rozłożonych na łopatki przez ubranie ich w dziecięcą formę, a to tylko bajkowy plasterek na dusze zbyt wrażliwych na konfrontację z prawdziwym światem. Naiwność

A na końcu przypominam sobie, że kilku wyjątków z tej książki sam czasem używam…
  • Odpowiedz
@staa: Nie lubię Małego Księcia. Od dziecka. O wiele bardziej tresciwe, ważne ideowo czy tam duchowo wydawały mi się książki pokroju "Małej księżniczki". A Bastable'owie z "Poszukiwaczy skarbu" to już naprawdę, idole całego życia, za ich małe, proste odkrycie.
  • Odpowiedz
@simsoniak: Chciałbym powiedzieć, że dopiszę do listy, ale tam jest taki chaos, że brzmiałoby to jak „oddzwonimy do pani”.

Ale zapamiętam

  • Odpowiedz
@simsoniak: 5 minut temu wysłałem, wystarczy tego szczęścia na kilka chwil. Po takiej reklamie książkę obiecuję zdobyć i schować w apteczce
  • Odpowiedz