Wpis z mikrobloga

Jest tu więcej mieszkańców tego czcigodnego miasta #wielun? Bo ciekawi mnie, jak to się stało że ten wasz burmistrz miał aż 75% poparcia w wyborach. Czy jego kontrkandydatami byli jeszcze bardziej odjechani ludzie?
Jak nastroje w mieście? Czy jest szansa na to by go odwołać z tej zaszczytnej funkcji?

Fragment gazety https://wielun.naszemiasto.pl/bedzie-referendum-w-sprawie-odwolania-burmistrza-wielunia/ar/c1-7858127

19.08.2020: Komisja w uzasadnieniu wniosku zarzuca burmistrzowi niegospodarność, czy ukrywanie faktów przed radą miejską. Wśród wymienionych w uzasadnieniu przykładów niewłaściwego gospodarowania gminnym majątkiem przez burmistrza wskazuje między innymi procedurę sprzedaży działki na terenie dawnej cukrowni firmie Wielton.


I jeden z komentarzy na wykopie
@piterszoniusz

Pochodzę z Wielunia. Moim zdaniem Pan Okrasa nie jest najlepszym gospodarzem bo w trakcie trwania jego kadencji zawalił wiele przetargów i mocno nadwyrężył budżet miasta. Podejmował decyzje nie koniecznie korzystne dla miasta ponieważ został wybrany przez okoliczne wioski gdzie jako Organista miał poparcie. Nie grzeszy kulturą osobistą, bywał gburowaty nawet przed objęciem urzędu. Często unikał spotkań i zasłania się asystentką ale swoją postawą w tym miejscu jestem skłonny dać mu drugą szansę. Na pewno mojego głosu nie zdobędzie podczas wyborów ale zaczynam mu kibicować bo może ten bohaterski ruch go uskrzydli co przyniesie korzyść dla miasta.


#najman #stanowski #kanalsportowy
  • 3
@ChrzanMorelowy: Po "epizodzie covidowym" była nadzieja dla tego człowieka ale teraz nie mam już złudzeń, że to było najgorsze co mogli mieszkańcy sobie zgotować i nic nie wskazywało, że burmistrz odstawi taką szopkę. A wygrał bo drugi kandydat był partyjny (PIS) i to był tak naprawdę jedyny argument jaki słyszałem wśród mieszkańców.