Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, jak ustawilibyście reprezentacje Polski, aby jak najlepiej skorzystać z jej pełnego potencjału.
No bo w tej chwili ja mam wrażenie że mamy taki dość niestandardowy zestaw zawodników.

Tak sobie w głowie podsumowałem w poważniejszych ligach (ale może kogoś brakować):
Lewy, potem bieda Świderski chyba najwięcej nastrzelał, jest jeszcze Milik i Piątek.

Mamy 3 solidnych środkowych pomocników: Moder, Klich, Źurkowski, do tego z defensywnych jest Krychowiak, a i nawet Kiwor (bo tak gra w serie a), z bardziej wysuniętych do przodu to Zieliński i Szymański bo Linetty to już ławkowicz. Skrzydłowych solidnych to mamy jednego Frankowskiego, reszta to bieda.

Na lewej obronie mamy Rece na lewej i w sumie to taki środek tabeli z Kiworem, jeszcze Rybus, no i tyle. (No od biedy Puchacz). Środek to bieda z solidnych to Bednarek, Walukiewicz, Dawidowicz kontuzjowani, zostaje Glik, Piątkowski (coś może zacznie grać po kontuzji) i Helik w ostatniej drużynie Championship ...
Prawa to Matty, Bereszyński, Gumny i Kędziora.

===
Jak byście to poukładali, aby to miało ręce i nogi, nie patrząc na przeszłość że komuś w reprezentacji nie idzie - ale też aby jak najmniej ławkowiczów było w pierwszym składzie.

#reprezentacja #pilkanozna #mecz #taktyka #pzpn #weszlo
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barteqmasi: Walukiewicz to raczej nie teraz. Może się odbuduje. Po kontuzji wraca Bielik, ale to opcja bardziej na defensywnego pomocnika.
  • Odpowiedz
@Barteqmasi: mi się gra 3 podobała, a tak to zależy od formy. Dawidowicz jak wróci- pewniak na półprawego. Resztę obecnie mniej więcej tak bym widział: 352 z podwieszonym Zielem/Klichem albo 3331, ale na takie cuda nie ma czasu xD no i Bielik jako DP o ile zacznie grać, a jak nie to kolejno zależnie od aktualnej formy, Krychowiaka nie widzę w pierwszym składzie.


----------------------------Lewy
---------------Moder----Zielu----Klich
Reca/Frankowski----*Bielik/Góral/Kiwior-----Cash/Bereś
-----Bednarek---------Glik-----Helik/Kędziora
------------------------Szczęsny
  • Odpowiedz
@2403:
A no tak, zbyt dużo serie a. Inna sprawa że na Aleksandra bardziej liczę, jako na takiego solidnego napastnika za pare lat.

@prismo:
Walukiewicz jest solidny jak na naszą kadrę, kwestia kontuzji, w tamtym sezonie całkiem fajnie do grudnia grał i był nawet wyróżniający się, teraz kontuzje...

@Kamer2217:
Mezzalla to nadal jest kwalifikowany jako środkowy pomocnik tylko grający w trójce, więc wrzucenie go jako środkowego pomocnika to nic
  • Odpowiedz
@prismo:
Przecież 19/20 końcówkę miał naprawde solidną - w miare regularne występy w średniaku serie a
Do grudnia 2020 też grał nieźle, teraz w sumie ma problemy przez rok i w sumie pod koniec 2020 to był zawodnik w top3 jeśli chodzi o obrońców.
To nadal jak jest zdrowy i w formie solidny zawodnik jak na naszą kadrę.
  • Odpowiedz