Wpis z mikrobloga

To chyba najbardziej rozczarowujący sezon w stosunku jakie były oczekiwania w sierpniu. Chelsea bierze napastnika który był brakującym elementem w układance, Liverpool dokłada kolejnego środkowego obrońcę bo tam mieli największe problemy, City bierze kolejnego wszechstronnego pomocnika bo Pep ma taki fetysz. I miała być walka trzech ekip o tytuł a wyszło jak zwykle. City trochę gorzej wystartowało ale jak złapało rytm to #!$%@?ło reszcie. FC REMIS Chelsea kolejny sezon boryka się z problemem zdobywania goli, Liverpool zalicza podobne wpadki ale przynajmniej im ofensywa jeszcze jako tako działa. A reszta stawki... chyba najciekawszym akcentem jest to czy obrzydliwie bogate Newcastle da radę #!$%@?ć się z ligi choć ostatnio beznadziejnie zarządzany Everton coraz śmielej spogląda w kierunku walki o spadek. A tak btw ten sezon to jest jakiś dramat pod względem zdobyczy bramkowych, Salah jako jedyny ma jakiś przyzwoity dorobek bramkowy a gdzie Kane, Lukaku, Ronaldo?


#premierleague
Kristof7 - To chyba najbardziej rozczarowujący sezon w stosunku jakie były oczekiwani...

źródło: comment_1643098790yTLa8luZPWxH4DpeChFwnf.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Kristof7: ee trochę przesadzasz. Owszem City uciekło, ale ostatni ich mecz z Southampton pokazał że są w stanie jeszcze zaliczać wpadki. Oczywiście to nadal wtedy tylko wyścig dwóch ekip (bo Chelsea już się wyłamała z maratonu), ale wciąż są ciekawe rywalizacje. Na przykład walka o LM upośledzonych drużyn, która polega na tym kto mniej przegra. Jeszcze niedawno bardzo mocno 4. pozycję broniło United i West Ham, potem do gry po ich
  • Odpowiedz
Ogólnie nie jest źle, powiedziałbym że średnio.


@redheart: Mi chodziło o zestawienie z oczekiwaniami. Na papierze zapowiadał się sezon najlepszy od lat a jest średnio a nawet nudnawo. Walka o spadek trochę pachnie ekstraklasą a wyścig o 4 miejsce to chyba jedyne ciekawe zawody. Gdyby tak WHU miało jeszcze jakiegoś dzika w napadzie to byłoby to ciekawsze niż walka o mistrzostwo.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Nie ma co rozdawać mistrzostwa czy miejsc w top4 w styczniu gdzie zostało jeszcze 15-16 kolejek do rozegrania.
Co prawda City stabilnie, ale w tej lidze każdy z każdym może wygrać. Chelsea też miała niezły start, po super meczach z Juve czy Leicester gdzie kibice myśleli, że drużyna się rozpędza dopiero, przyszedł grudzień z nim plaga kontuzji i covida (na grudniowe mecze wypadało po 8-9 zawodników z obrębu podstawowej jedynastki)
  • Odpowiedz
super meczach z Juve


@ZagubionyPodroznik: W jednym meczu, w Turynie dostali w trąbę więc tak super nie było. Ogranie Leicester to też nie jest jakiś wyczyn jak pokazuje ten sezon. The Blues kolejny sezon mają ten sam problem - zdobywanie goli. Havertz nie dowozi, Werner dalej nie strzela, Lukaku wiadomo.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Mówiąc w meczech, miałem na myśli rewanż z Juve i mecz z Leicester.
Havert z Wernerem nie grają wiele w tym sezonie, albo kontuzje/covid albo Tuchel woli stawiać na przereklamowanego Lukaku.
I to jest moim zdaniem największy błąd Tuchela - ciągłe stawianie na zawodnika bez formy, tylko dlatego, że dużo kosztował. Ciekawie się złożyło, że Chelsea najlepsze mecze w tym sezonie rozegrała bez grubasa w składzie.
  • Odpowiedz
Tuchel woli stawiać na przereklamowanego Lukaku


@ZagubionyPodroznik: Bajki na miarę pokrzywdzonego Polaka za granicą którego nie lubi trener. Havertz kosztował dużo mniej? Licząc ile Inter musiał przelać United to Leverkusen dostało więcej kasy niż Inter.
Tuchel głupi nie jest i nie będzie podrzynał gałęzi na której siedzi, o ile Werner miał kontuzje a ostatnio ciężko przeszedł covid to można zrozumieć jego absencję ale Kai to jest jak na razie wtopa transferowa,
  • Odpowiedz
@Kristof7: Ale co ma do rzeczy ile zarobił Inter, a ile Leverkusen? Liczy się to ile Chelsea wydała na zawodnika i ile aktualnie wydaje na jego pensje - Tutaj między Lukaku, a resztą jest przepaść.
Co jest niby bajką? To ze Tuchel stawia na Lukaku? - Liczba minut potwierdza, że tak jest. Czy że Lukaku jest przereklamowany? Chyba mi nie powiesz, że aktualnie sportowo Lukaku jest wyżej niż Werner czy Havertz.
  • Odpowiedz
aktualnie sportowo Lukaku jest wyżej niż Werner czy Havertz


@ZagubionyPodroznik: Moim zdaniem tak, bardziej pasuje do taktyki niż Werner czy Havertz bo to już widzieliśmy w tamtym sezonie. Lukaku pokazał już w barwach Chelsea, że potrafi strzelać. On teraz ma chyba tyle samo bramek w lidze co przez cały sezon nastrzelał Werner. I przede wszystkim ja oddzielam kwestię tego debilnego wywiadu od części sportowej. Widziałem co może dać Belg i widziałem
  • Odpowiedz
Moim zdaniem tak, bardziej pasuje do taktyki niż Werner czy Havertz


Tu bym się kłócił, bardzo popularna wśród fanów Chelsea czy nawet "ekspertów z tv" jest opinia, że Chelsea gra lepiej w składzie bez Lukaku

Lukaku pokazał już w barwach Chelsea, że potrafi strzelać.


@Kristof7: Jak narazie to pokazał, że potrafi strzelać słabszym drużynom, gdy jego drużyna dominuje. Czyli coś z czego był znany od dawna, a i tak ludzie się
  • Odpowiedz
@ZagubionyPodroznik: Ja się generalnie zgadzam, że Lukaku to nie jest transfer marzeń. Zgadzam się też, że taki Kane to byłaby opcja o niebo lepsza ale tu się raczej zgodzimy, że też nierealną. W tamtym sezonie Werner był częściej w rytmie a teraz widać, że covid go sponiewierał bo nie ma takiego samego dynamitu na boisku. Może i jest nieskuteczny ale nie można mu odmówić, że się stara i walczy.

Chyba największym
  • Odpowiedz
@Kristof7: Ale dlaczego budować drużynę wokół Lukaku? Wokół zawodnika, który na boisku nie wykazuje ani chęci ani zaangażowania, a w dodatku jest pierwszy u mediów do narzekania. Tylko dlatego, że dużo kosztował i Chelsea przepłaciła? Dla mnie to wyglądałoby jak łatanie jednego błędu kolejnymi. Też nie wiadomo kto i co mogłoby podpiąć prąd do Lukaku? Dla mnie to chyba tylko spadek poziomu Premier League do tego jaki jest w Serie A.
  • Odpowiedz
Ale dlaczego budować drużynę wokół Lukaku?


@ZagubionyPodroznik: A ja nie twierdzę, że trzeba to robić. Ba! Nie powinno się budować wokół jakiegokolwiek piłkarza zespołu bo później kończy się jak za kadencji Hazarda.
Moim zdaniem trzeba poszukać bezpośredniego rywala dla Belga, nie wiem kto miałby to być. Jakiś młody uzdolniony który będzie ciągle walczył o swoje.

Rudiger bodajże żąda tygodniówki na poziomie 200 (+) tysięcy funtów, Chelsea oferuje mu podobno 100 -
  • Odpowiedz