Wpis z mikrobloga

  • 12
375 + 1 = 376

Tytuł: Bielszy odcień śmierci
Autor: Bernard Minier
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788375107654
Tłumacz: Monika Szewc-Osiecka
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 512
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/126899/bielszy-odcien-smierci

Moje wrażenia:
Francuski kryminał, a jakby nieco skandynawski - pewnie przez zimę. Książkę poleciła mi chrzestna (wyjadaczka gatunku) jakiś czas temu, ale czekałam na odpowiednią porę roku :)
Akcja toczy się w Pirenejach i zaczyna się nietypowym zabójstwem. Akcja rozkręca się dość wolno (dla mnie na plus). W tym czasie autor buduje klimat świetnymi opisami scenerii.
Nie będzie spojlerem, kiedy napiszę, że morderca kieruje się chęcią zemsty. No i właśnie - powód jest sensowny, ok. Ale nie lubię tego motywu w książkach (mam wrażenie, że pisarze chcą wzbudzić więcej emocji w czytelniku, ale temat jest po prostu "przejedzony").
Mam również pewnie zastrzeżenia co do głównych bohaterów. Rzadko zdarza się, że wcześniej niż główny bohater widzę, że dzieje się coś niedobrego xD a tutaj komendant Servaz jakby przysnął.
Generalnie całość oceniam na naciągane 8/10, bo to w gruncie rzeczy całkiem dobry kryminał.
To pierwsza część z cyklu (do tej pory 7 tomów), na pewno sięgnę po kolejne.

#bookmeter #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
faramka - 375 + 1 = 376

Tytuł: Bielszy odcień śmierci
Autor: Bernard Minier
Gatunek:...

źródło: comment_1643032076quZFb05iO9D8Qu0ik0vomw.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-09-09 - Użytkownik butterfly ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
1\. Susza (Jane Harper)