Wpis z mikrobloga

Gastroback 45207


@combatcode: lol jakie ceny z dupy. Kupiłem rok temu severin za 140 zł, a teraz kosztuje 280 xD

@Wierzbek: za drugim razem rozważałbym jakiś z tych najprostszych ze szklanymi zdejmowanymi pokrywami, a nie jakimiś wycudowanymi plastikowymi na zawiasach z uszczelkami i zaworami, które potem musisz ręcznie czyścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gastroback 45207


@PanManieglev: a te ze szklaną pokrywką są szczelne? wszędzie w jakichś sushi miejscach i azjatyckich filmikach widzę, że oni mają właśnie takie na zasadzie multicookera :)
  • Odpowiedz
@PanManieglev: nie znam się, ale obstawiam, że te plastikowe dozują jak szybko traci się woda, a z takiej pokrywki to nie wiem czy nie ucieknie woda za szybko czy coś. nie znam się to zadaje pytanka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@combatcode: widzę powystawowy za 150zł i chyba go wezmę. tylko powiedź mi czy jest różnica między takim czymś jak instapot, a takim do ryżu? bo teraz zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć stówkę i kupić instapot czy multicooker
  • Odpowiedz
@Wierzbek: jak tani to byle jaki najtańszy będzie spoko, po 80-120 zł w marketach z elektroniką, albo nawet w Aldim znajdziesz.

Jak chcesz się wykosztować nieco to ja używam teraz panda mini z YumAsia i jest super.

A na multicookerach się nie znam bo ostatecznie poszedłem w ryżowar, ale też niegłupia opcja jeśli planujesz używać.
  • Odpowiedz
że te plastikowe dozują jak szybko traci się woda


@Wierzbek: haha, nic nie dozują ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za to musisz rozkręcać zaworki na części i je myć, a potem myć pokrywkę przykręconą do urządzenia, zamiast zdjąć pokrywkę i włożyć do zmywarki.
  • Odpowiedz
@Wierzbek: Nie wiem jaka jest różnica. Dodam tylko ze ten model co podałem ma miskę aluminiową, pokrytą jakąś nieprzywieralną powierzchnią. Szczelność Ok. Pokrywka w miejscu styku z parą jest metalowa wiec można przejechać szmatka i tyle z czyszczenia
  • Odpowiedz