Wpis z mikrobloga

Fexofendyna, xylorin, nasometin, sudafed, fanipos, irygacja, olej z czarnuszki, i ten #!$%@? katar dalej nie znika. Tydzień się z nim męczę, spać momentami nie mogę i musze o 2 w nocy wstawać i zakrapiać nos, a rano krwotoki z wysuszenia tymi sprayami. Miał ktoś coś takiego? #katar #alergia #medycyna #dobijciemnie
  • 9
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: wykorzystałeś dosłownie wszystkie możliwe farmakologiczne środki na to. Musisz mieć albo alergię na coś i tutaj alergolog może pomóc, albo krzywą przegrodę albo coś podobnego w nosie. Wydzielina jest mechanicznie blokowana, gromadzi się, a w niej wirusy i bakterie. Idź na TK zatok i na zabieg, bo całymi miesiącami możesz się z tym męczyć.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK to dlatego że stosujesz już za dużo środków, uzależniłes od nich nos, odstaw to, będziesz miał przez jakiś czas zatkany nos z odstawienia, nie psikaj do nosa. Suchość i krwawienia świadczą o przedawkowaniu preparatów, nie można ich za dużo i za długo stosować bo powodują zanik błony śluzowej. Żeby załagodzić objawy odstawienia możesz stosować tabletki z fenylefryna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ElectroNICK: U mnie katar ciągnol się miesiącami, miałem zaropiałe oczy. Miałem tak zapchany nos że ciężko było jeść. Z pewnych powodów miałem operację płuc i dostałem symbicord. Od tego momentu zero kataru, kaszlu, zaropialych oczu itp. Cały czas oddycham przez nos. Symbicord to steryd wziewny z związkami antyalergicznym. Może iść tym tropem.
  • Odpowiedz
@ElectroNICK Xylorinu i sudafedu pod żadnym pozorem nie można brać dłużej niż 5 dni, gdyż ryzyko uzależnienia śluzówki nosa jest wtedy bardzo duże, także te leki już odstaw.
A krwotoki mogą być wywoływane przez dużą ilość sterydów donosowych - to są 2 leki które wymieniłeś, czyli nasometin i fanipos. Radzę odstawić nasometin i zostać przy faniposie.
Może warto też udać się do lekarza, szczególnie jeśli katar nie ustąpił po tygodniu lub się
  • Odpowiedz
@jarosz99: Mój rodzinny to wariat i pewnie da mi kwarantannę i skierowanie na test na covid, pierdziele już wole się męczyć. A robiłem test w domu i negatywny. Dzięki za info ż nie można dłużej jak 5 dni. Więc kontynuuje tylko irygacje i czarnuszkę. Wyciągnę tez z piwnicy inhalator.
  • Odpowiedz