Wpis z mikrobloga

Aktualizacja mojego wpisu - do timingów z ZenTimings dołączam wynik testu z AIDA64.

Latency dla tego zestawu od G.Skill'a jest bardzo przyzwoite, biorąc też pod uwagę że procek ma 2 chiplety.
Mogłoby być mniejsze, ale niestety napotykam mur przy próbie ustawienia command rate 1T przy GDM off i tych nastawach.

Ogólnie rzecz biorąc czyste 1T to już bywa droga przez mękę do uzyskania na pewnych frekwencjach.
W teorii jest możliwe przy GDM on, ale wtedy GDM mi pozmienia timingi i np. nie będę miał CL13 tylko 14 etc.

Tak więc coś za coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #pcmasterrace #gskill #ram
Bogdan_Boner - Aktualizacja mojego wpisu - do timingów z ZenTimings dołączam wynik te...

źródło: comment_1642165259pQQH6H2hHdjVbkLsr9ylQj.jpg

Pobierz
  • 11
@Rudszy_132: Tak, to Samsungi B-Die. CL12 już będzie bardzo ciężko zrobić, acz może da radę by zbootowało - jednak nie warto moim zdaniem. CL13 z resztą tych timingów już i tak jest rekordowo niskie do taktowania 3800mhz na dzienny użytek. A aż tak zapalonym overclockerem nie jestem ;) Te timingi zresztą ustawiał jeden overclocker z Reddita który ma taki sam zestaw ram i spędził nad tym kupę czasu razem z testowaniem