Wpis z mikrobloga

To jest chyba jakaś rotala. Może rotala colorata.
Najczęściej gnije i gubi liście od dołu z powodu zbyt małej ilości światła lub niedoboru skłądników makro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XNiemcu: to wcale nie jest tak źle wyglądająca roślina, gdyby była za jakimś korzeniem czy kamieniem to było by całkiem fajnie, więc tym bardziej spokojnie z niej jeszcze coś będzie. Możesz spróbować ją "odnowić", sadząc odcięte ładne gałązki obok, gdzie będą miały więcej światła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XNiemcu: No przecież żyje.
Odetnij te ładne szczyty i wsadź je w podłoże.
Ale jeśli ma za mało światła to i tak nie będzie wyglądać lepiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Taurus85: Kurde powiem Ci że ogólnie mam spory problem żeby sadzić coś na tym podłożu (Yokuchi Jiban Soil). Jest jakieś takie lekkie i wszystko mi z niego wypływa. Z tym Monte Carlo które upycham już na siłę morduje się kawał czasu a już nie wyobrażam sobie wsadzić tam pionową łodygę. Nie wiem czy każde podłoże takie jest, być może mam go też za mało. Ogólnie to można dosypać podłoża gdy akwarium
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1qazxc1: Nie trzeba ich ukorzenić najpierw np poprzez jakąś "kwarantannę" w innym pojemniku + wata? Można wrzucić taką zwykłą od razu odciętą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: Jakie masz oświetlenie?
Rośliny ci mogą wypływać ponieważ nie rosną, nie ukorzeniają się, próbują się tylko ratować rosnieciem w górę do źródła światła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@XNiemcu: no te podłoże nie jest zbyt udane, zbyt duże ziarna, ja używam tylko super powder, bo nawet powder dla mnie jest zbyt grube. Możesz spokojnie dosypać resztę, aby powoli i delikatnie. Można sadzić nie ukorzenione gałązki, większość spokojnie zdąży wypuścić korzenie przed padnięciem, ale możesz ciąć stare gałązki w miejscach nad którymi wypuszcza korzenie z łodygi, ale nie jest to wymagane aby nowe sadzonki się przyjęły. Ja czasem używam tej