Wpis z mikrobloga

pytanie: czy ktoś podczas stosowania minoxilidu (broda lub głowa) zauważył pogorszenie wzroku?

wstęp; do tej pory miałem stwierdzoną wadę -0.5d -0.75d ale była to na tyle niewielka wada że zakładałem okulary głównie do komputera + w dni gdy jakoś byłem niewyspany lub czułem że tego potrzebuję, mojego dalekowidzenia używam na co dzień stosunkowo niewiele więc specjalnie nie nadwyrężałem oczu poza wielogodzinnym siedzeniem przed kompem, ale to moja praca także jedyne co robiłem to starałem się mieć w miarę dobrą higienę korzystania z komputera, czyli robić jakieś drobne przerwy, duży monitor, dobre oświetlenie, tryby nocne itp.

stosuję minoxidil już 23 dni, po 2ml na dobę (1ml rano 1ml wieczorem). 20 dnia rano wstałem jak zwykle z trochę "przymglonym" (nie wiem czy to dobre słowo) wzrokiem, jak to rano, taki efekt utrzymujący się do pół godziny jest normalny natomiast dłużej jest anomalią. Tego dnia zauważyłem jakby ten efekt nie minął do końca w prawym oku, co odczuwalnie wpływa na wizję. byłem u optometry na badaniu i u okulisty na badaniu dna oka - wyszła mi pogorszona wada -1d -1.25d (byłem wcześniej u okulisty chyba z 5 lat temu) to chyba nie jest to duża zmiana natomiast doszedł astygmatyzm z cylindrami -0.5 -1.0. badanie dna oka w normie. spytałem babeczkę czy leki które przyjmuję mogą mieć na to jakiś wpływ - do niedawna jeszcze długa kuracja izotekiem + ten minoxidil teraz - za bardzo nie wiedziała ale sądzi że prędzej izotek wpływa (odwracalnie) na pogorszenie jakości widzenia niż minox.

pytanie do was - czy ktoś zauważył podobne objawy niepożądane? u mnie pojawiło się to dość nagle, gdy wstałem tego 20go dnia to wiedziałem że coś jest nie tak, kontynuowałem kurację jeszcze 3 dni do dzisiaj bo trochę nie podejrzewałem że skoro przez 20 dni było wszystko zajebiście to teraz minoxidil może być tego przyczyną.

wklejam linka do jakiegos pierwszego linka w googlu polskim który znalazłem
https://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=4643.0
podobno więcej na anglojęzycznym na ten temat, będę prowadził jeszcze research i tymczasem zawieszam mój eksperyment z minoxidilem.

liczę na wasze doświadczenia wykopowicze, pozdrawiam

#minoxidil
  • 11
@koteczegx: ja zauważyłem dość znaczące, nigdy nie nosiłem okularów, ale uważam, że powinienem zacząć, kiedyś wzrok idealny, teraz muszę blisko podchodzić do rozkładu jazdy na przystanku, informacji pod znakami itd. Zaczęło się po około 8 miesiącach.
Też miałem efekt takiego lekkiego zblurowania widzenia.
Minox obniża ciśnienie krwi w skórze głowy i może być problem z napięciami mięśni oczu lub coś takiego (tak mi się wydaje)