Wpis z mikrobloga

Siemaneczko ogrodowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj pokażę Wam ładny projekt ogrodu na dość małej działeczce (działka ma 800m2 a dom prawie 200m2). Teren był otoczony z dwóch stron gęstymi nasadzeniami z młodych, strzelistych brzóz (na moje oko 10-letnich). Klientka podjęła wspaniałą decyzję o pozostawieniu tych drzew, dzięki czemu wśród gęstej zabudowy jednorodzinnej zyskała ogród otoczony wysoką zielenią, tworzący wrażenie spokojnej oazy, na czym bardzo jej zależało. Na piętrze jej domu znajduje się biblioteka z wielkim oknem - będzie czytać sobie książki i patrzeć na kołyszące się na wietrze liście brzóz... Wystarczyło do tego tylko doprojektować parę rzeczy i ogród gotowy.

Takie zadrzewienia nie są szczególnie cenne jeśli oceniać je w skali kraju czy regionu (pionierskie młode brzozy nie mają startu do np. parku narodowego), ale w skali lokalnej są nie do przecenienia. To schronienie i potencjalne miejsce do gniazdowania dla ptaków i owadów, może nawet odpocznie tam jakiś jeż. Takiego zagajniczka się nie pielęgnuje, jest to więc tani i bardzo dobry sposób na zagospodarowanie części działki.

Jeśli na Waszej działce są jakieś drzewka, to warto je zostawić. Jeśli wydaje Wam się, że na Waszej działce "nic nie ma", to często wystarczy przeszukać ją dokładnie, by znaleźć tam małe drzewka i krzewy wśród wysokich traw. Jeśli nie kolidują z budową, to zawsze warto je zostawić ()

#ogrodnictwo #ogrod #budujzwykopem #poznan #chwalesie
kjut_dziewczynka - Siemaneczko ogrodowe świry ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

Dzisiaj pokażę Wam ładn...

źródło: comment_1641468346d0WpIPpxRXIwB90axfRGTa.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Hulleck123: generalnie najlepiej jest działkę obejrzeć osobiście, na terenie Wielkopolski mogę dojechać bez problemu. Jeśli jednak klient jest z innego województwa to do wyboru jest projekt z doliczoną ceną mojego dojazdu lub opcja zdalna (ale tylko w przypadkach, gdy temat jest mało skomplikowany typu płaska mała działka bez istniejących nasadzeń)
  • Odpowiedz
@pomaranczowyogorek najlepiej kupić w okolicznej szkółce roślin. Rośliny z innych krajów są przyzwyczajone do lekko innych warunków więc takie sprowadzanie to raczej ostateczność. Mogę polecić szkółki roślin takie jak sadowniczy, dobrepole, podkarpackie sady, prowadzą sprzedaż przez internet, możesz zobaczyć jaką tam mają ofertę
  • Odpowiedz