Wpis z mikrobloga

Cześć.
Od dłuższego czasu planuje zakup IPhone tylko to tak odwlekam w czasie i odwlekam, ale wiem na 100%, że kolejny telefon to będzie jakieś jabłko. Myślałem nad 13 mini, bo lubię mniejsze, jednak trochę cena odstrasza. To nie jest tak, że nie mogę sobie na niego pozwolić, ale jednak #cebula i zawsze wolę wydać mniej :D
Nie oczekuje od telefonu nie wiadomo jakich osiągnięć. Ma po prostu nie lagować przy facebooku, instagramie, wykopie i codziennym przeglądaniu internetu. Też jakoś go nie wiadomo jak nie wykorzystuje. Fajnie jakby jakieś ok fotki robił i tyle :D I tak właśnie myślę, czy nie lepiej kupić 11 zamiast 13 mini? Zawsze to tysiak w kieszeni.

Ktoś z was miał te 2 modele? Coś byście doradzili, zwrócili uwagę na jakieś minusy obu sprzętów? Pierwszy raz będę się na #apple przesiadał. Teraz mam 5 letniego asusa kupionego za 1000 zł, więc pod względem wydajności to na pewno będzie przeskok xD
#iphone #telefony
  • 20
@Devih stoję przed podobnym wyborem, myślę również o 13mini... Ostatnio rzuciłem temat czy dobrym jest kupić telefon od kogoś kto kupił go na firmę, czy będzie ok wszystko np. z serwisem.
@Devih: to kup androidowe gowno zamiast przepłacać. Będziesz robił fotki w Lustrze robił na instagrama? Już nam przed oczami pęknięcia na wyswietlaczu bo będzie szkoda dać 1800 pln za wyświetlacz.
@Devih: @chemix: dość długo używałem androidów - począwszy od HTC Dream/G1. Kiedyś byłem power userem zawsze z customowym romem, później oczekiwałem żeby telefon po prostu dobrze działał. Ostatni mój Samsung denerwował mnie niemiłosiernie - to co chwila brak pamięci, to coś powoli działa.

Podobał mi się rozmiar tych mniejszych iphonów. Nie chcę musieć używać telefonów oburącz. Zdecydowałem się na zaryzykować przesiadkę na i13 mini i nie żałuje. Interfejs samego systemu
@chemix: jeszcze jedna uwaga - raczej dbam o swoje telefony, poprzedniego samsunga sprzedałem bez ani jednej ryski po ponad roku używania, niemniej jednak koszty napraw iphone troche mnie przerażały, a telefon może spaść każdemu. Rozwiązałem to poprzez zakupienie ubezpieczenia w revolut, 8.29zł/tydzień, płaci się tak długo jak się chce to ubezpieczenie mieć.
@Devih: Dzisiejsze przyzwoite androidy są spoko więc jeśli nie planujesz rozbudowywać ekosystemu potem to być może nie potrzebujesz wydawać aż tyle kasy na ajfona - sam w sobie nie ma nic czego nie mają nowe samsungi itd.

A z drugiej strony to za co warto dopłacić to "długowieczność" - wydałem na mojego iphone 7 plus jakieś 4000PLN w październiku 2017 i mam do dzisiaj sprawnie działający telefon. Nie jest tak świeży
@Wolf1986: Ale chłopie, co ty mi tu tak agresywnie wyjeżdżasz :D Tu nie chodzi o pieniądze, bo bym sobie i 13 pro mógł kupić albo i kilka sztuk na raz... Chodzi o kwestię ekonomiczne. Po co mi wydawać 5 koła na telefon, z którego będę głównie dzwonił i w wakacje robił zdjęcia :) Dlatego niekoniecznie potrzebuje najnowszego modelu i szukam opinii ludzi, którzy mieli podobną zagwozdkę jak ja albo styczność z
@Devih: Człowieku ile już tego iphona kupujesz? Pół roku i tak nie kupisz bo Ci szkoda pieniędzy. Zostań przy androSYFie. Wniosek na kredyt już złożony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Devih: Dorzuć pare zł i kup 13 lub 12. Przesiadłem się ostatnio z 8 na 13 pro i powiem Ci, że ten większy wyświetlacz jednak bardziej mi odpowiada mimo, że byłem zwolennikiem małych telefonów. 6,1” w kieszeni spokojnie się mieści