Wpis z mikrobloga

@Holiday: Jak to jest, że lewica składa się niby, bardziej z miernot intelektualnych jakimi są humaniści po uniwerkach, a nie potrafią interpretować prostego zdania, a jest to pewnym m. in. obiektem zainteresowań humanistów. Czy odpowiedź leży w moim pytaniu ? Zadanie domowe na dzisiaj kolego zinterpretuj co autor miał na myśli i czy to tak czarno-białe, że jednoznacznie utożsamiasz to z fobią i rasizmem. A ja czekam na biedaintelektualistów i biedabiedaków
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: O jest pierwszy, który pod każdym komentarzem pisze, że coś nie jest czarno-białe, a jak przychodzi coś do czego to jego mózg jest zdolny do rozpoznania max dwóch opcji. Pisząc to co mam zamiar napisać mam świadomość, że to czarno-białe - ale taki was obraz neuropki. Interpretujecie wszystko względem swoich poglądów nie rozważając złożoności języka i dlaczego jego prostota jest ważna w takich postulatach.
  • Odpowiedz
@m944: To Ty sobie raczej nie zdajesz sprawy, że większość osób doskonale rozumie na czym polega ta strategia polityczna, którą opisuje Mentzen, ale jesteś tak zafiksowany, żeby ją racjonalizować przed innymi, że nie dostrzegasz oczywistej rzeczy: niezależnie od tego jak bardzo jest ona sprytna, polega na cynicznej instrumentalizacji niechęci do mniejszości w społeczeństwie, co jest moralnie obrzydliwe.
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: Jeżeli opierasz swój argument, na tym, że chodzi o zwykła niechęć do mniejszości nieopartą żadnymi argumentami i że generalizacja na całą populacje żydów gejów itp. jest w tym przypadku zła to ty jesteś w błędzie i nie wiesz o co chodzi. Postulaty tego typu mają być proste, pamiętliwe i chwytliwe, a nie złożone. Ich złożoność opiera się jedynie na zrozumieniu i interpretacji (że w głowach totalnego dna intelektualnego powstaje obraz
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: normalnie, ja też jestem za adopcją dzieci przez homo po badaniach, za związkami partnerskimi, równymi prawami z małżeństwami, po za samym statusem małżeństwa dla homo, na który się nie zgadzam z dobrych powodów. Chociaż się nie zgadzam, to mam gdzieś to wojenkę, nigdy tych swoich przekonań na wykopie nie wypisywałem, bo wiem, że aktualnie małżeństwa w Polsce dla homo są nierealne, a na reszcie mi nie zależy totalnie. Można mieć
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: konfa to mix głupich nacjonalistów i mądrzejszych (mam nadzieje) wolnościowców w celu polepszenia sondaży. Nigdy mentzena jako wolnościowca nie interesował światopogląd, bo nie był realnym zagrożeniem, wnioskując z jego wypowiedzi i że raczej się skłania do realizacji programu gospodarczego.
  • Odpowiedz
@m944: Zastanów się jeszcze raz jaką historię próbujesz mi właśnie opchnąć. Mentzen siedzi w ugrupowaniu z radykałami światopoglądowymi, którzy bardzo chętnie biorą udział w wojenkach ideologicznych, wykorzystują swoją funkcję w parlamencie do rozgrywania tych wojenek, do tego ich poglądy w jakimś stopniu pokrywają się z poglądami Mentzena, sam Mentzen wspiera te osoby, ale na koniec powinienem traktować go tak jakby był niezależnym posłem, czy tam politykiem, bo przecież nie wszedł do
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: jedyne co chłop mówi to, żeby przestać dyskutować na tematy typu geje i zacząć dyskutować na tematy gospodarcze. Bo później mamy sytuacje typu w mediach grzmią o gejach lexTVN aborcji itp. a na nowy rok wprowadzają nowy ład, który zignorowano i ludzie naglę budzą się i płaczą. Dla mnie to jasne tematy zastępcze
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: Gdyby takie historyjki zawsze były proste, jasne i jednoznaczne to nie było by takiej niezgodności w społeczeństwie a co wybory wygrywała by jedna partia. UPR był, ludzie na niego głosowali, tematy ideologiczne zaczynali, bo w mediach to był główny temat. Demokracja ogranicza cię do wstąpienia jednej z kilku partii, która ma realne szanse na wygraną. Mimo, że partii takich jest kilka kombinacji poglądów jest multum... Partie dotychczas rządzące nie pokazywały
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: to, że chłop wystawi w 100 postulatach coś ideologicznego, może wynikać z wielu rzeczy, tego, że mu Bosak niewytrzyma bez zajrzenia mu do d albo nie ma co napisać w 100 postulatach na tym etapie. Świat jest skomplikowany, to co jest proste dla mnie i jednoznaczne i nie podlega negocjacjom to Zandberg mówiący, że chce opodatkować bogatych na 75%, tutaj nie mam, żadnych "ale", lub mentzen mówiący w wywiadzie, że
  • Odpowiedz
Naturalnie konfederacja w takim wypadku to najbliższy wybór, mimo wspomnianego ciebie radykałowego światopoglądu do którego może wstąpić liberał gospodarczy


@m944: Dla mnie największym problemem w takim rozumowaniu jest pewna naiwność, że ta mieszanka ludzi, z których cześć jest skrajnie cyniczna, inna szalona albo nieprzewidywalna, a jeszcze inna nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem i jest zafiksowana na aspekcie ideologicznym, po dojściu do władzy będzie rządzić w odpowiedzialny sposób wenętrznie i
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: Prawda, zakładam, że wolność gospodarcza wygra bo UPR zawsze nad RN górował. Zakładam, że z głową wprowadzą postulaty gospodarczo wolnościowe, nie jak to nie którzy prawacy (błędnie) robili w historii świata. Ja jestem gotowy wyjechać z kraju w razie, gdyby nawarstwiała się różnica, między biednymi/średniobogatymi i bogatymi, bo zrobili to nieudolnie. Ale wolę to niż kolejne rządu PiS czy PO.
  • Odpowiedz
@Hylfnur: kur człowiek się na produkuje, napiszę ścianę tekstu a na koniec i tak przyjdzie typ i zgeneralizuje jedną wypowiedź do jakiegoś pojęcia którego nauczył się na gwnostudiach. Nic nie dociera, kiedy się mówi, że należy patrzeć na wszystkie wypowiedzi i że należy je przemyśleć, ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego "mądrego pojęcia", bo zgadza się z moim światopoglądem. Szkoda marnować czas, aby opisywać swoje spotrzeżenia polityczne na wypoku, duży odsetek
  • Odpowiedz
@m944: urzekła mnie twoja wypowiedź,
po pierwsze na politechnice nie uczyli mnie co to dog whistle politics, dowiedziałem się o tym z literatury po studiach, warto poszerzać horyzonty
po drugie, jeśli chodzi o moje zarobki to 15k miałem w drugiej robocie po studiach, obecnie ździebko więcej, jeśli to ma świadczyć o mnie czy mam rację czy nie, myślę że niejeden syn szejka ma więcej hajsu niż ja kiedykolwiek będę miał co
  • Odpowiedz