Wpis z mikrobloga

@Bedba: Jakimi rekawicami/gabkami myjecie swoje auta? Moja tania rekawica ktora kupowalem na poczatek przygody jest do wyrzucenia, dokupilem gabke z prostaff i doszedlem do wniosku ze lepiej mi sie myje rekawica. Przymierzam sie do adbl promitt ze wzgledu na waski sciagacz albo ultracoat lambswool, jakies opinie ? Roznica miedzy mikrofibra a welna ?
#detailing
  • 8
@Bedba: Meguiar's Microfiber Wash Mitt. Gumka trochę zszyta od nowości w 2 miejscach i pięknie idzie. 2 roku katuje, na przemian z chińską wełną i według mnie to zestaw idealny.
@Bedba: szare mydło i ręcznie z grubsza piorę, później pralka. Zresztą ona rzadko zbiera najgrubszy syf, bo do takiego raczej nie dopuszczam. Doły jak są grubo uwalne to moja pierwszą rękawicą z mikrofibrowymi frędzelkami robię. A później biorę jedna z dwóch ww i jazda
@Bedba: osobiście przerobiłem kilka/naście tych rękawic i z tych wszystkich najbardziej mi pasuje ADBL Promitt. Nie wiem czemu ale w odróżnieniu do innych rękawic przepuszcza do środka zdecydowanie mniej wody niż reszta im trzyma sporo na zewnątrz rękawicy. Robi się przez to odrobinę ciężka za to dobrze się ślizga. Ściągacz też ma odpowiedni ale ja zawijam zawsze ściągacz do środka, można nie wkładać ręki do rękawicy - ci idioci tego nie