Wpis z mikrobloga

Już swoje pierwsze postanowienie zacząłem w tym tygodniu realizować a mianowicie zrobienie porządku z zębami. Nie ukrywam nie jest dobrze, zbierałem się już tyle czasu i jestem nawet dumny z siebie, że w końcu coś z tym robię. (choć umawiała mnie siostra) Pewnie trochę wydrenuje to mi kieszeń ale co tam. Robię to dla siebie a nie dla tego, by znaleźć kogoś i to moje drugie postanowienie.
#przegryw #wychodzimyzprzegrywu
  • 10
@darkseeker: a skąd wiesz, że masz do wyrwania, dentysta Ci mówił? Oni ze strzępka korzenia potrafią odbudować zęba i to jest tańsze, a w dodatku lepsze
jeśli nie wiesz, czy coś wstawić, to znaczy, że nie wiesz czy są do wyrwania
Implanty to trochę droga i inwazyjna robota, czasem zęby tkwią w zatoce szczękowej, trzeba je usunąć, zaszyć zatokę, jak nie ma kości do implantu to podnieść zatokę szczękową, czekać miesiące
@Omicron: Byłem w tym tygodniu na konsultacji. Powiedziała, że dwa do wyrwania reszta do leczenia(Choć mówiła, że jak zacznie robić to się na 100% okaże co i jak) Dzięki za radę, za 2 tygodnie mam wizytę to powiem jej by jaj jest jakaś szansa by spróbowała je odbudować.
@darkseeker: na konsultacje to idzie się do 2-3 dentystów ;)
wiesz jaki ja miałem burdel w mordzie? zęby zjedzone przez coca colę, fajki i dentofobię do stanu heroinowego żula ;)
teraz mam wszystko odbudowane i wyleczone
@darkseeker: jakim cudem ona mówi, że do wyrwania, bez zdjęcia tomograficznego 3D? Zęby "do wyrwania" to może wyleczyć chirurg odcinając np. wierzchołek korzenia, miałem to robione miesiąc temu, ząb z wierzchu super wyleczony i odbudowany, popsuł się przy kości ;)
@darkseeker: pytaj o resekcję wierzchołka korzenia (zrobi tylko chirurg więc może cię zbywać) i odbudowę na wkładzie korzeniowym, podbudowa z cyrkonu - koszt wszystkiego zamkniesz w 3000zł, implant to nawet 6000zł za całą procedurę :)