Wpis z mikrobloga

Po prostu od samego początku mówili że szczepionki są super bo się nie zakazisz, potem że jednak się zakazisz,


@Orzeech: Nie przypominam sobie by w którymkolwiek badaniu klinicznym padało takie twierdzenie. Myślę ze stawiasz nieprawdziwą tezę by móc ją bohatersko obalić. Tylko ze zgonami i w wypadku jednego producenta z hospitalizacją mówiono o stu procentach, ale jednocześnie fakt że rzeczywistość się zmienia to nie powód by się na nią obrażać. Poza
  • Odpowiedz
@maniac777: Nie dorabiam filozofii, po prostu się dziwię. Masz jakieś spostrzeżenia związane z tym jak chorobliwie otyłe osoby przechodzą chorobę? Nie mówię też o klinicznych badaniach, tylko o słowach decydentów, a takie słowa padały non stop.
  • Odpowiedz
@Orzeech: Nadwaga i otyłość zwiększają ryzyko. Od tego jak bardzo są zaawansowane zależy jak bardzo. Dla przykładu ja swoją wagą zwiększyłem je o jakieś 30%. Z powyższych informacji wynika że nieszczepieni swoje mogą zwiększać o jakieś 10 000%.
  • Odpowiedz
ja to bym bardzo! Chciał zobaczyć ilu ludzi umarło w miesiąc po pierwszej i miesiąc po drugiej dawce z przyczyn wszystkich a nie tylko covid. Zawały, nagle, itp itd...


@Adam_Prosty: Z danych wynika jednoznacznie że szczepieni umierają znacznie rzadziej niż niezaszczepieni.

Tymczasem Adaś:JA TO BYM CHCIAL TAKIE STATYSTYKI ZOBACZYC, CO LUDZIE PO SZCZEPIENIU UMIERAJĄ.

Chcesz zobaczyć, to je #!$%@? zrób, tak jak OP, a nie insynuujesz że ludzie masowo umierają
  • Odpowiedz
@venividi: zesrałeś się XD

Z danych wynika jednoznacznie że szczepieni umierają znacznie rzadziej niż niezaszczepieni.


na covida tak...

a ja pytam o all cause mortality zwłaszcza miesiąc po szczepieniu...
  • Odpowiedz
@oslet: yyyy dlaczego odbierasz wskazanie ze przez operowanie sama tylko srednia traci sie z oczu istotne w mojej ocenie spektrum zjawisk i zrobienie tego przez siegniecie do niemal surowych danych jako manipulacje?!
  • Odpowiedz
@maniac777:
A wiesz jak będzie wyglądała gdy zaszczepi się 100% ludzi?
Mniej więcej tak.
I co mam wtedy robić wpisy tak jak Ty i rzucać się, że wszyscy co umierają to zaszczepieni?

Myślisz że im więcej razy powiesz słowo szur tym więcej wiarygodności nabierze wpis?

Co z tego, że surowe liczby - jeśli odarte z kontekstu, to manipulacja jak każda inna. Chcesz przekazać jakaś informację to przekazuj w sposób rzetelny i
oslet - @maniac777: 
A wiesz jak będzie wyglądała gdy zaszczepi się 100% ludzi?
Mni...

źródło: comment_1641390000fwlBWIuXou41lf26AW1nz7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@oslet: Jeżeli chcesz powiedzieć coś w stylu "gdy zaszczepimy 100% ludzi to 100% chorych to będą zaszczepieni" to się zgadzam. Jeżeli chcesz powiedzieć że zaszczepienie (prawie) wszystkich spowoduje że ryzyko zaszczepionych wzrośnie blisko 10-o krotnie by się zrównać z ryzykiem niezaszczepionych to się zgodzić nie mogę.

PS: W tych przedziałach wiekowych już teraz wyszczepienie na ogół przekracza 50% (ale nieznacznie).
  • Odpowiedz
@maniac777: to dlaczego podajesz dane które tak naprawdę nie mówią nic? Tak samo jak te hipotetyczne podane przeze mnie (oczywiście nie chodziło mi o krotność tylko rozkład między dwie grupy). To żadna informacja, nie można nią argumentować czegokolwiek. Ani z perspektywy antyszczepa ani z perspektywy covidianina.

Podejrzewam, że 90% zgonów to osoby lubiące pierogi a 10% to osoby nielubiące pierogów. Przy czym rezygnacja z pierogów nie chroni przed covidem, bo wśród
  • Odpowiedz
@oslet: Podaję dane które w połączeniu ze świadomością że większość ludzi to zaszczepieni pozwalają wyciągnąć wniosek co do tego w której grupie jest większe ryzyko i że owo ryzyko nie ogranicza się wyłącznie do osób w okolicach 76 roku życia.

Te dane nic nie mówią jeżeli nie masz cienia świadomości co do stosunkowej liczebności grup. Może na wyrost ale jednak zakładałem że ludzie taką ogólną wiedzę to jednak posiadają.

wśród chorych
  • Odpowiedz
@maniac777: ok czyli manipulujesz świadomie. W dodatku ucinając tabelę po tych grupach, które wbrew temu co mówisz to nie grupy gdzie "większość ludzi to zaszczepieni". Podejrzewam, że jednak grubo poniżej 50% to zaszczepieni, w grupach które podałeś. I jak sam potwierdziłeś, rozumiesz mechanizm "gdy zaszczepimy 100% ludzi to 100% chorych to będą zaszczepieni". Ale świadomie używasz go do manipulacji w drugą stronę.

A na gov.pl ze świecą szukać informacji w ujęciu
  • Odpowiedz
ok czyli manipulujesz świadomie. W dodatku ucinając tabelę po tych grupach, które wbrew temu co mówisz to nie grupy gdzie "większość ludzi to zaszczepieni".


@oslet: ?!
Grupa 18-24 wyszczepiona jest w 52%
Grupa 25-49 wyszczepiona jest w 58%
Grupa 50-59 wyszczepiona jest w 66%

Brak Ci wiedzy o otaczającym Cię świecie i w oparciu o ten brak zarzucasz mi manipulację podczas gdy jedynym moim "przewinieniem" było założenie że czytelnik jednak coś
  • Odpowiedz
@maniac777: oczywiście że brak mi wiedzy, jak wielu innym użytkownikom, i może byśmy chcieli się czegoś dowiedzieć. Ale 90% contentu to manipulacje takie jak Twoje - albo Twoim przeciwne ale tego samego kalibru. Sam szum i przekrzykiwania - a to szury a to covidianie.

I w sumie potwierdzasz, że władza wcale nie ułatwia dostępu do danych, też jedyne co robi to propaganda. Jest to gdzieś na gov.pl?

I jest gdzieś procent
  • Odpowiedz
@oslet: Zaraz zaraz... zarzuciłeś mi manipulację bo rzekomo nie jest tak że na załączonym obrazku większość to niezaszczepieni mimo iż niezaszczepieni są w mniejszości bo nie wiesz że inaczej niż Ci się wydaje we wszystkich grupach włącznie z 18-24 zaszczepionych jest więcej niż połowa, a gdy Ci uzupełniłem ten brak to twierdzisz że manipuluję?! :) Litości.

I w sumie potwierdzasz, że władza wcale nie ułatwia dostępu do danych, też jedyne co
  • Odpowiedz