Wpis z mikrobloga

@corryand: jaki obowiązek? mieszkam w zea, przyleciałem do niemiec do naszego biura na 10 dni, przed wylotem pcr wyszedł mi pozytywny(miałem wracać 18 grudnia), z racji, że test poszedł negatywny dzisiaj mam ostatni dzień izolacji. w piątek znowu pcr i niedzielę do domu. w samym uae mam oficjalnie wystawiony exemption(wyjątek) na szczepionkę. expo swoją drogą powoli zbliża się do końca, więc po 31 marca mogą zacząć coś świrować, chociaż wątpię
@masiakla: aa bo pogubilem sie, rzeczywiscie tam na kartce jest Bavarian.. a czytalem w komentarzach ze mieszkasz w zea i stad zapytalem czy w zea jest obowiazek xd W jaki sposob mozna dostac ten wyjatek do nieszczepienia?
@corryand: można wysłać do nich dokumenty medyczne, które potwierdzają, że spełniasz warunki do wyjątku. lista jest dłuższa niż w polsce. ja nie musiałem wysyłać nic, bo raz przy przedłużaniu wizy rezydenckiej dawali szczepienia i prawie odpaliłem wrotki następnego dnia, drugi raz miałem nop po pierwszej dawce szczepionki tyt. mam do tego historię alergii na leki. wystarczyło się tylko zgłosić do dha, by uaktualnili al hosn i wysłali papier.
@corryand: jak jedziesz na wczasy do zea, to nie potrzebujesz zwolnienia, z resztą nie wiem nawet czy dają nierezydentom, znając życie to pewnie nie. poza abu dhabi nie będzie to miało dla ciebie znaczenia. zea akurat informacyjnie samą pandemię ogarnia w miarę dobrze moim zdaniem, nie jest problemem znalezienie informacji. strona emirates zawsze zawiera świeże info na temat podróży do zea czy z. z racji, że musiałem od początku covida podróżować
@masiakla: to prawda. Sledze co jakis czas zea jak tam szejkowie sobie radza, oni sa na tyle bogaci ze nie potrzebuja pieniedzy od Pfizera by wymuszac na spoleczenstwu zaszczepienie ale mimo to wiekszosc mieszkancow sie zaszczepila a maja bardzo male zachorowania w porownaniu do Europy mimo ze nie wymagaja szczepien na wjazd a tylko testu i jakos pomimo ogroma turystow sobie radza co jest dla mnie szokujace. Bo inne kraje z
@corryand: za długo mieszkam by tak ślepo wierzyć ich numerkom. prawdą za to jest, że nawet jak masz pozytywny test a jesteś bezobjawowy to dają leki i próbują leczyć. pisałem jakiś czas temu, że mniejsza zachorowalność może być właśnie związana z tym, że nie robią wyjątków z testami pcr dla przyjezdnych. z tym retestem po 5 dniach to ciężko raczej, z niektórych krajów robią test po przylocie, ja tak miałem jak
@masiakla: nie no to dobrym rozwiazaniem bylby wlasnie test po przylocie nastepnie jeslo negatywny to jest wolny z tym ze po 3 dniach znowu musi sie przetestowac i jak negatywny to dalej wolny ale po 7 dbiach znowu musi zrobic test. Testy tak naprawde dla nikogo nie bylby problem gdyby byly darmowe i oplacalo je panstwo zamiast oplacac te #!$%@? szczepionki.
@corryand: test po przylocie jest za darmo. jak chcesz zrobić za darmo pcr jest kilka placówek rządowych, które je robią, tyle, że to kilka godzin czekania w kolejce. najtańsze pcr widziałem za 50 aed, jak mam czas i robię w klinice, to najczęściej jeżdżę do al futtaim health hub w discovery gardens koszt około 100 aed. ostatnie 2 razy zamawiałem sobie by do mnie do domu przyjechali, kosztowało około 125 aed.