Wpis z mikrobloga

@nieocenzurowany88: To, że zarobki piłkarzy są przesadzone w porównaniu do zawodów "potrzebnych" społeczeństwu to prawda, ale business is business, póki będziemy płacić za oglądanie piłkarzy to oni będą zarabiać
  • Odpowiedz
@mmm_MMM: W jaki sposób są przesadzone? Tyle się mówi o wyzysku pracowników, a gdy już ten pracownik dostaje swoją część, to kwik bo jest za duża. Prawdopodobnie te kilkadziesiąt milionów, to i tak są drobne w porównaniu do tego ile zarobiły na nazwisku tłuste koty z klubów i koncernów sponsorujących klub, więc chociaż dobrze, że sam pracownik dostał przyzwoitą część zysku.
  • Odpowiedz
Nie interesuje mnie piłka, ale wiem, kim jest Ronaldo. Natomiast nie mam pojęcia, jak się nazywa wspomniana pielęgniarka. Ktoś coś?


@ksetlak: sugerujesz, że wysokość pensji powinna być determinowana przez to, że kogoś znasz lub nie?

I tak ogólnie odnośnie tematu: Nie lubię ogólnie Maji Staśko, ale jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia, który przedstawia: odrzucając na chwilę to, jak działa świat i zarabianie pieniędzy, faktycznie "dziwne" jest to, że ktoś,
  • Odpowiedz
@ksetlak: sugerujesz, że wysokość pensji powinna być determinowana przez to, że kogoś znasz lub nie?


@sebusik: Tak, a o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ronaldo nie zarabiałby tyle, gdyby jego sława nie przyciągała widzów.

Zaproś Ronaldo do SPARTY Osobnica, to pół Polski i wszystkie telewizje przyjadą na mecz SPARTA Osobnica - CZARNI Jasło :)
  • Odpowiedz
Ronaldo nie zarabiałby tyle, gdyby jego sława nie przyciągała widzów.


@ksetlak: no wiem. Powiem więcej - wielu ludzi wie, że tak to właśnie działa. To, że wiem, jak to działa i nie wiem nawet, jakby mogło działać inaczej, nie znaczy, że nie może to być dziwne.
  • Odpowiedz
@sebusik: Pielęgniarka mogłaby dorobić i ( jak Anna Maria Wesołowska) występować w paradokumentach ;)

Bo siła Ronaldo to telewizja. Bez mediów sport praktycznie nie istnieje.
  • Odpowiedz
Nie lubię ogólnie Maji Staśko, ale jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia


@sebusik: a ja nie jestem w stanie. Jego osoba generuje potezne pieniadze. Wiec gdyby Ronaldo nie dostawal tych pieniedzy to by sie z nimi mialo niby stac?
  • Odpowiedz
Wiec gdyby Ronaldo nie dostawal tych pieniedzy to by sie z nimi mialo niby stac?


@bialawitz: Nie wiem. Napisałem wyżej "odrzucając na chwilę to, jak działa świat i zarabianie pieniędzy".

a ja nie jestem w stanie.


@bialawitz: Wyobrażam sobie, że mówię komuś, kto generalnie nie ogarnia, jak to wszystko działa (nie wiem, dziecku, kosmicie), że ktoś, kto ratuje życie w nagrodę dostaje za to przez całe życie tyle, ile ktoś,
  • Odpowiedz
@sebusik: ratowanie życia jest ważniejsze od zapewniania rozrywki, tyle że Ronaldo zapewnia tę rozrywkę miliardom ludzi (jeśli wierzyć w dane oglądalności np. mundialu). Pielęgniarka za to aż tylu żyć raczej nie ratuje
  • Odpowiedz