Wpis z mikrobloga

@mmm_MMM: W jaki sposób są przesadzone? Tyle się mówi o wyzysku pracowników, a gdy już ten pracownik dostaje swoją część, to kwik bo jest za duża. Prawdopodobnie te kilkadziesiąt milionów, to i tak są drobne w porównaniu do tego ile zarobiły na nazwisku tłuste koty z klubów i koncernów sponsorujących klub, więc chociaż dobrze, że sam pracownik dostał przyzwoitą część zysku.
Nie interesuje mnie piłka, ale wiem, kim jest Ronaldo. Natomiast nie mam pojęcia, jak się nazywa wspomniana pielęgniarka. Ktoś coś?


@ksetlak: sugerujesz, że wysokość pensji powinna być determinowana przez to, że kogoś znasz lub nie?

I tak ogólnie odnośnie tematu: Nie lubię ogólnie Maji Staśko, ale jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia, który przedstawia: odrzucając na chwilę to, jak działa świat i zarabianie pieniędzy, faktycznie "dziwne" jest to, że ktoś,
@ksetlak: sugerujesz, że wysokość pensji powinna być determinowana przez to, że kogoś znasz lub nie?


@sebusik: Tak, a o co chodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ronaldo nie zarabiałby tyle, gdyby jego sława nie przyciągała widzów.

Zaproś Ronaldo do SPARTY Osobnica, to pół Polski i wszystkie telewizje przyjadą na mecz SPARTA Osobnica - CZARNI Jasło :)
@sebusik: Pielęgniarka mogłaby dorobić i ( jak Anna Maria Wesołowska) występować w paradokumentach ;)

Bo siła Ronaldo to telewizja. Bez mediów sport praktycznie nie istnieje.
Nie lubię ogólnie Maji Staśko, ale jestem w stanie zrozumieć ten punkt widzenia


@sebusik: a ja nie jestem w stanie. Jego osoba generuje potezne pieniadze. Wiec gdyby Ronaldo nie dostawal tych pieniedzy to by sie z nimi mialo niby stac?
Wiec gdyby Ronaldo nie dostawal tych pieniedzy to by sie z nimi mialo niby stac?


@bialawitz: Nie wiem. Napisałem wyżej "odrzucając na chwilę to, jak działa świat i zarabianie pieniędzy".

a ja nie jestem w stanie.


@bialawitz: Wyobrażam sobie, że mówię komuś, kto generalnie nie ogarnia, jak to wszystko działa (nie wiem, dziecku, kosmicie), że ktoś, kto ratuje życie w nagrodę dostaje za to przez całe życie tyle, ile ktoś,
@sebusik: ratowanie życia jest ważniejsze od zapewniania rozrywki, tyle że Ronaldo zapewnia tę rozrywkę miliardom ludzi (jeśli wierzyć w dane oglądalności np. mundialu). Pielęgniarka za to aż tylu żyć raczej nie ratuje