Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirkom!

Mam takie zadanie do wykonania - muszę sama jechać na łikend do jakiegoś europejskiego miasta - ma być stosunkowo niedrogo (dojazd) i przyjemnie na miejscu (dużo zwiedzania i otwarci ludzie). Co polecacie?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poznań. Praga brzmi szczególnie kusząco, ale nie wiem czy można się tam jakoś szybko dostać. Dzięki za podpowiedzi, posprawdzam połączenia z tymi miastami.
  • Odpowiedz
@Walkiria81: Praga, Berlin, Wiedeń - do tych wymienionych już miast dojedziesz Polskim Busem. Pewnie nie będzie to bardzo szybko (zależy, gdzie mieszkasz), ale na pewno zaoszczędzisz sporo na bilecie, bo można trafić niezłe okazje.
  • Odpowiedz
@Walkiria81: Sam chcę jechać do Pragi, ale jak zwykle problem z noclegiem na serwisach zazwyczaj są oferty albo nie spełniające wymagań (np. za daleko ) albo po prostu za drogo ma ktoś sprawdzone noclegi w Pradze ? mało znane ale godne polecenia?
  • Odpowiedz
@Walkiria81: jesli ma byc objetne jakie miasto to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby przeszukac ryanair i wizzair z Poznania, ewentualnie fly4free, najtanszyniclego to couchsyrfing, skad wzielo sie takie zadanie?
  • Odpowiedz
@kantoniusz: może to zabrzmi dziwnie, ale mam w pracy "kołcza" i to ona (pani kołcz) mnie "zobowiązała" do wykonania zadania, które w sumie ja sama podsunęłam, ale było to tylko takie ględzenie, że "może warto coś tam...". Teraz już się zobowiązałam, że to zrobię, więc to zrobię.
  • Odpowiedz
@Walkiria81: Jak niedrogie miasto do życia to polecam Belgrad, chociaż trochę daleko, ale lata też tam Wizzair (z przesiadką), więc niedrogi dojazd też się da znaleźć. Jak ktoś wyżej pisał też o Budapeszcie to też mogę polecić.
  • Odpowiedz
@Walkiria81: Też miałem takie zdanie, zanim nie pojechałem pierwszy raz do Belgradu. Akurat co roku jeżdżę w te rejony i w mojej gradacji bezpieczeństwa to takie przykładowe Katowice są o wiele mniej bezpieczne. Nawet w dzielnicach nieturystycznych też jest ok pod względem bezpieczeństwa, przynajmniej w moim odczuciu.
  • Odpowiedz