Wpis z mikrobloga

Mireczki wytłumaczcie mi, po co firma intel wprowadza do sprzedaży aż cztery rodzaje chipsetów tylko dla jednej generacji procesorów: 12 gen?
1. Z690 2. H670 3. B660 4. H610
Zrozumiał bym, gdyby pomiędzy nimi występowała większa różnica, której z punktu widzenia przeciętnego użytkownika komputera nie widać, bo kto w dzisiejszych czasach używa dwóch kart graficznych połączonych w sli lub crossfire? Dodatkowej karty dźwiękowej z złączem pcie? Dlaczego, z generacji na generacje w płytach głównych ubywa portów usb oraz sata? Tracą na popularności? I tak do gotowców oraz biurowców trafią jedne z tańszych płyt głównych na chipsecie H610, b660 z custowym pcb w kolorze zielonym. Gracze wybiorą droższe płyty na chipsecie B660 oraz Z690. Więc, jaki sens mają płyty z chipsetem H670? Przecież to prawie to samo co Z690.
źródło: https://videocardz.com/newz/intel-b660-h610-motherboards-to-launch-on-january-5th-h670-series-might-be-canceled
#intel #ces2022 #komputery #pcmasterrace #plytaglowna #technologia #informatyka
Pobierz Pawci0o - Mireczki wytłumaczcie mi, po co firma intel wprowadza do sprzedaży aż czter...
źródło: comment_1640107006xdfa78wp1PyadA3o7BCiLr.jpg
  • 4
@Pawci0o: noo, nie znam się ale idąc myśleniem ogółu i mącony liczbami wsz masz w swoim zdjęciu. Więc pomyśl co będziesz montował, co może ci się przydarzyć w przyszłości, to już musisz mieć i bierz taką płytę. Nie overclokujesz proca ale nvme wsadzisz to masz najniższy model z B660 ;)
@Pawci0o: Podaje hasło:
"Nie każdy procesor Intel da się podkręcić".

Jak jesteś biedakiem to kupujesz H610.
Jak jesteś biedakiem ale chcesz podkręcić RAM to kupujesz B660.
Jak jesteś bogaty ale masz CPU którego nie da się podkręcić kupujesz H670.
Jak jesteś bogaty i masz CPU które można podkręcić to kupujesz Z690.
Więc, jaki sens mają płyty z chipsetem H670? Przecież to prawie to samo co Z690.


@Pawci0o: Zależy od perspektywy. Wydaje mi się raczej, że częstsze będzie spojrzenie, że to prawie to samo co B660 - obie pozwalają na OC RAMu, a nie pozwalają na OC procka. Linie PCIe, czy maksymalna liczba portów USB w danym chipsecie to raczej nie jest coś co interesuje przeciętnego użytkownika komputera biurowego, czy do gier. Jednocześnie