Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bede musial miec usuniete wszystkie osemki. Zastanawiam sie w jaki sposob powinienem to zrobic. Mialem juz usunieta jedna gorna osemke, ale akurat ona juz calkowicie wyszla wiec usuniecie jej trwalo 5 minut a po 4 dniach zapomnialem o zabiegu, zero bolu i problemow. Pozostale 3 nie sa ulozone tragicznie, raczej typowo, zadne poziome dziwadla, ale wszystkie 3 sa calkowiciw ukryte pod dziaslam. Slyszalem jakies #!$%@? historie od ludzi ze po 2tyg potem dochodza do siebie itd i teraz glowne pytanie: lepiej usuwac takie zeby pod narkoza czy normalnie w znieczulenou miejscowym? Czy poza ewentualnym komfortem psychicznym sa jakies roznice jesli chodzi o szybkosc gojenia sie i bol pozabiegowy? Ktos mial moze usuwane w obydwa sposoby i ma porownanie? #osemki #zeby #dentysta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c02e99ddfc93000ae0a206
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
normalnie w znieczulenou miejscowym


@AnonimoweMirkoWyznania: tak, chyba ze obawiasz sie PTSD itp

Decyzję podejmij z lekarzem. Moim zdaniem normalne znieczulenie jest okej. Usuwałam 4 ósemki i spokojnie dałem radę.

@AnonimoweMirkoWyznania: najlepiej skonsultować to z lekarzem, dochodził będziesz do siebie tak samo po narkozie jak i bez niej. Plus narkozy jest taki że nie czujesz zabiegu. Tzn bez niej też nie będziesz czuł bólu ale będziesz słyszał nieprzyjemne dźwięki. No nie jest to przyjemny zabieg ale jeśli dobrze Cię znieczula to bezbolesny w trakcie
@AnonimoweMirkoWyznania:
miałam podobną sytuację - wszystkie 4 (!) zęby usuwałam pod zwykłym znieczuleniem, zabieg max 5 minut, gdy zeszło znieczulenie to nieco pobolewało, ale na drugi dzień gites, oprócz ostatniej #!$%@? (wyrywanie trwało z pół godziny), która przyniosła ból, stan zapalny i spuchniętą twarz na początek roku w ogólniaku xd

Trzymaj się! Lepiej zawczasu wyrwać!
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że lepiej przyjść ze zdjęciem do dentysty i się skonsultowac, bo każdy przypadek jest inny. Ogólnie szybciej dochodzi sie do siebie przy usuwaniu zębów, które juz wyrosly, rosną prosto, są korzystnie usadowione pod względem nerwow i które są górne. Nie sadzę, zeby narkoza miała w czymś pomoc. Wydaje mi się, że o ile nie jest to skomplikowany przypadek, to nie opłaca sie na to iść. Ja też mialam usuwaną