Wpis z mikrobloga

@krzywy_odcinek: ograłem do pierwszego bossa jak dotąd, przyjemnie się grało, fabularnie zaskakuje, gameplejowo wszystko się zgadza, chociaż nie wiem czy dalej w grzej będzie taki rozmach jak był w Symphony of the Night ¯\_(ツ)_/¯ narazie to poszło w odstawkę, bo byłem wkręcony za mocno w Bloodstained, a teraz w Blasphemous, ale przyjdzie i na to kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tarkaz:

fabularnie zaskakuje

znaczy masz na myśli Harmony of Despair, czy Harmony of Dissonance? Bo w tej grze o którą się pytałem to nie ma fabuły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ogóle to ja się pytam, bo fajnie byłoby w coopa pogierzyć, pod warunkiem, że chodzi o wersję na Playstation ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@tarkaz: obie części są świetne, o ile Ci nie będzie przeszkadzać, że są łatwiejsze (nawet bym powiedział, że znacznie) od SotN. A jeżeli chodzi o rozmach to te gry imo nie dorównują Symfonii, ale muszę przyznać, że zamek z Hormony of Dissonance zrobił na mnie dużo wrażenie i miał coś z Silent Hilla (w sensie te przechodzenie między jego normalną i alternatywną wersją).
@krzywy_odcinek: widzę, że jest na retrogmes.cc to może akurat przy świętach ogram jak będę bez konsoli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SotN dla mnie nie była specjalnie trudną grą, znacznie więcej problemów mam z klasycznymi częściami, w 3-ciej części ledwo dochodzę za pierwszego bossa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tarkaz: trójka jest strasznie trudna fakt. Ja nawet miałem problem z przejściem jej mając do dyspozycji Save State'y xD

Btw ten Blasphemous to jest też Metroidvania, w stylu tych nowszych Castlevanii? Czy to bardziej rouge-lite jak Dead Cells? Bo gameplayowo to wygląda bardzo fajnie i chyba przy następnej wyprzedaży się na niego skuszę.
@krzywy_odcinek: metroidvania typowa, odkrywasz mapkę, znajdujesz itemki, są sekrety, są bossowie, są też sidequesty, a teraz ogrywam w sumie drugi raz, bo powychodziło trochę DLC i chciałem posprawdzać co dodano, ale re-grywalność jest i tak, bo są dwa zakończenia, a także NG+ i jedno z DLC dostępne tylko w NG+
elementy platformowe są dość frustrujące, ale jest ich b. mało na szczęście, a tak gra spokojnie może się równać z Symphony
@krzywy_odcinek: nie ma sprawy, gra jest warta zakupu jak ktoś lubi takie klimaty, a jak chcesz porobić wszystko to spokojnie 40-50h czasu zajmie, akurat dziś skończyłem jedno DLC, gdzie trzeba było robić platformowe akrobacje, main game tego nie ma, ale jak chcesz możesz sprawdzić filmik jak to chodzi, linkuje poniżej ( ͡° ͜ʖ ͡°) aha mam tu jakiś filtr CRT ustawiony z gry, więc normalnie on m
tarkaz - @krzywy_odcinek: nie ma sprawy, gra jest warta zakupu jak ktoś lubi takie kl...
@tarkaz: a myślałem, że jęzeli chodzi o sekcje platformowe, to challenge roomy z Dead Cells to jest mordęga xD
Swoją drogą byłbym wdzięczny jakbyś mi podesłał jakiego filtra używać. Fajowo to wygląda. Kurde tego, że nie dodali w Castlevania Advance Collection filtrów to im nigdy nie daruję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Messenger graficznie tak najbardziej przypomina klasycznie Castlevaniowe. Jak będzie przecena to się też biorę. Na pozostałe
@krzywy_odcinek: na szczęście tylko w tym jednym DLC jest taka sekcja platformowa, reszta gry to normalne lokacje, ale zdecydowanie nie będzie to spacer po parku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ten filtr CRT jest w grze w opcjach, dodali go z którymś DLC, podobnie boss rush mode, co do castlevanii mam jeszcze requiem i anniversary collection i wydaje mi się, że tam też były filtry w ustawieniach, ale