Wpis z mikrobloga

Czy jest gdzieś jakaś grupa wsparcia chorych albo mających bliskie osoby chore na #padaczka ?
Mam chorego syna, i od diagnozy nie potrafię sobie z tym wszystkim poradzić a nie stać mnie na #psychoterapia i zastanawiam się czy są jakieś spotkania grupowe gdzie można z kimś pogadać, poznać inny punkt widzenia, może znaleźć jakieś pozytywne strony żeby nie żyć w lęku?
#depresja

d.....s - Czy jest gdzieś jakaś grupa wsparcia chorych albo mających bliskie osoby ch...

źródło: comment_1639559058XdbUkv43v6jkzI3PwnnKP2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: W sumie nie pomyślałem, bo rzadko zaglądam na FB, boje się tylko ze tam się naczytam o samych ciężkich przypadkach i tylko dostanę dola, a mój syn ma kilka ataków w roku i diagnozę padaczki lekkiej ogólnej.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: Czy ja wiem. Ja czytam i raczej pozytywnie to odbieram. Przypadki są różne. Ale warto poznać padaczkę od każdej strony, jakie są leki i reakcja na nie, co innym pomaga, co wywołuje/sprzyja atakom, dyskusję o polecanych lekarzach/klinikach, itd.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: nie rób sobie tego. Wcale nie pomaga.
Te grupy bardziej przydają się do przygotowania pytań do rozmów z lekarzem i zapoznania się jakie skutki uboczne może mieć dany lek (wystarczy że ja to czytam), dopytania o jakieś dodatkowe badania, metody leczenia itd (bo lekarz nie jest w stanie opowiedzieć nam wszystkiego w 30 min. Więc odpowiada na ewentualne pytania jakie mamy). Poza tym większość przypadków na grupach to są
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: a jak już znajdzie się post z pytaniem "jak sobie radzicie psychicznie z chorym dzieckiem" to zgadnij jakie są odpowiedzi w 90%. Jesteśmy narodem zawodowych narzekaczy, większość odpowiedzi to "nie radzę sobie, nie stać mnie na psychologa, całą uwagę poświęcam dziecku i nie śpię po nocach"
  • Odpowiedz