Wpis z mikrobloga

@Absydion: Co masz przeciwko ludziom nieszczepionym na covida? Pełno takich jest w Polsce. Jak dla mnie, ten kto chce, niech się szczepi, ale niech nie zmusza do tego mnie. Nie jestem typem eksperymentalnego królika.
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero owszem, wychodzę, na pogrzeby nieszczepionych znajomych i na zakupy kiedy rodzina pracuje w sanepidzie rozmawiając z nieszczepionymi ludźmi przez telefon kiedy Ci opowiadają o swoich objawach albo o tym że stracili bliskich przez covida
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero nie mówię ze ktoś chory na covid jest gorszy, mówię że trzeba udzielić mu wszelkiej pomocy której potrzebuje. Tak samo jak z każdą inną chorobą. Środkiem prewencyjnym jest tu szczepionka. Twojej matki nie znam
  • Odpowiedz
@Absydion: Nienawidzisz mnie, co?

nie mówię ze ktoś chory na covid jest gorszy, mówię że trzeba udzielić mu wszelkiej pomocy której potrzebuje. Tak samo jak z każdą inną chorobą. Środkiem prewencyjnym jest tu szczepionka. Twojej matki nie znam


Chyba jednak traktujesz nieszczepionych jako gorszych, choć się wypierasz tego
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero Przyczyną tego co piszesz jest od lat zaniedbywana i niedofinansowana służba zdrowia. Większość lekarzy to staruszkowie bo młodzi już dawno wyjechali za granicę. Przed pandemią kolejka do np endokrynologa trwała czasem i kilka lat. Covid zaskoczył wszystkich, nikt nie podejrzewał że sie pojawi a służba zdrowia i bez niego leżała, on to po prostu kolejny cios
  • Odpowiedz
@blablaelotrzydwazero skąd pomysł że niby Cię nienawidzę? Po prostu uznaje niezaszczepione osoby (te które moga ale nie chcą) za jednostki dość szkodliwe społecznie. Coś jak pasożyty na socjalu w kontekście ekonomicznym to tutaj w kontekście epidemiologicznym potencjalne zagrożenie (mocno upraszczając)
  • Odpowiedz