Wpis z mikrobloga

Ma ktoś do polecenia jakiś naświetlacz ip65 z czujnikiem ruchu przed dom tak, żeby zaświeciło się gdy szukam klucza przed furtką w nocy? W sumie to już prawie zdecydowałem się na osram ledvance 20W z czujnikiem, ale sporo komentarzy, że światło bardzo dobre, ale czujnik lipa, a chciałbym żeby wykrył ruch z odległości 6 metrów. Ma ktoś ten model? Ewentualnie może lepszym pomysłem będzie kupienie tego ledvance bez czujnika i osobno czujnik, akurat mam czujnik bemko ses09wh ale w specyfikacji ma, że tylko żarowe i halogeny więc to raczej nie będzie dobrze współpracować... #oswietlenie #elektroda #elektronika
  • 3
mam czujnik bemko ses09wh ale w specyfikacji ma, że tylko żarowe i halogeny więc to raczej nie będzie dobrze współpracować...


@try2fly: coś ściemniają, ma 1200 W max, a nawet jakby policzyć współczynnik mocy 0,2 (czyli mniej niż zwykle ledy mają) to wyjdzie 100 VA, więc dalej masz duży zapas mocy. Jak tam jest zwykły przekaźnik to nie wiem po co się tak zasłaniają, pewnie po to żeby ktoś nie podłączył np.
@mjr_bien @Utylizacja:

Dzięki za odzew, na ulotce dołączonej do produktu mam:

Do detektora wolna podłączać wyłącznie lampy , które jako źródła światła używaja żarówek zwykłych lub halogenowych. Nie podłaczać lamp z transformatorami, układami sterowania świeceniem, zapłonnikami lub innymi układami elektroniczynymi.


Kiedyś korzystałem z dopuszkowego czujnika ruchu i dźwięku, który załączał plafon na tarasie. Jeżeli w lampie umieszczałem żarówkę led to przy braku ruchu cały czas się żarzyła lekko. Dopiero tradycyjna żarówka