Wpis z mikrobloga

No elo

Zdecydowałem się na zakup Canon EOS RP. Świeżak here, także będę uczył się na nim "prawdziwej fotografii".

Szukam do niego jakiegoś uniwersalnego obiektywu. Wpadł mi w oko CANON RF 24-240MM F4-6.3 IS USM. Drogi skurczybyk, ale opinie ma świetne.

Co sądzicie o tym obiektywie dla początkującego? Są jakieś tańsze odpowiedniki? Planuję uczyć się robienia zdjęć praktycznie wszystkiego (od krajobrazów, przez zwierzęta, po amatorskie zdjęcia na eventach różnego typu).

#canon #fotografia #dslr #obiektywy #bezlusterkowce #foto
  • 9
Zdecydowałem się na zakup Canon EOS RP. Świeżak here, także będę uczył się na nim "prawdziwej fotografii".

Stałka to chyba średnio uniwersalna


@damianbeat: Proszę pana, to nie sprzęt czyni "prawdziwym fotografem". W dużej mierze jest to średnia wypadkowa pokory, doświadczenia i zaangażowania. Pan wszystkie te cechy u siebie przekreśla w dwóch powyższych zdaniach.
@damianbeat: odpuściłbym, widziałem na M50 i m6 MK2. To lepiej już ten 15-40, albo adapter do EF i coś z nich ;). Jak chcesz do m6 MK2 to sprawdź sobie najpierw jak ci ten evf pasuje bo mnie strasznie wkurzał. Sam m6 MK2 spoko sprzęt. M50 (ten pierwszy) jest imho słaby i lepiej już domem strzelać.