Wpis z mikrobloga

Mireczki, szybkie pytania.
Mam do odświeżenia mieszkanko. Aktualne kolory to biały + ciemno szary. Docelowe to biały + jasno szary (biały od Magnat ceramic, szarość od Beckersa - lateks).
Czy przed położeniem nowej farby powinienem:
- umyć ściany mydłem malarskim ?|
- kłaść grunt /(np. Magnat grunt) ?
- jeżeli kłaść grunt to Magnat grunt będzie ok pod Beckersa?

Czy farba magnat ceramic będzie ok też na sufit?
Wałki zamawiam od anzy (antex), to chyba ok wybór?

#remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
@nomundo: jak ściany nie są mocno brudne to przetrzyj je po prostu szmatką. Możesz dać farbe podkładową i na to 2x kolor. Ceramiczne na sufity raczej niezbyt (wszystkie niedoskonałości będzie widać) Na sufit najlepiej farba antyrefleksyjna.
Wałki anza bdb wybór
  • Odpowiedz
@nomundo: Na sufit wez jakąś farbę głeboko matujacą. Ukryje niedoskonałości. Grunt się nada raczej. Ale trzeba mieć świadomość, ze producent może nie uznać reklamacji gdyby coś z farbą było nie teges bo powiedzą, ze oni zalecali swój grunt i twoja wina. Gruntowac zawsze warto zwłaszcza przy zmianie koloru. Co do mycia- jak sciany nie są fest brudne, lub zatłuszczone to mozna olać ( o ile zagruntujesz ).
Większość odpowiedzi znajdziesz
  • Odpowiedz
@Quarel: @WiesniakzPowolania:
Ściany raczej czyste. Musimy odmalować, bo poprzedni właściciel był fanem mebla pod zabudowę (komandory ect). Teraz będę łatał dziurki po szafach/szafkach i po tym chce pomalować.
To może bym machnął jednego producenta wszystko. Tylko różowa musi wybrać który szary, bo zastanawia się nad magnatem a beckersem :)
Z tego co widzę, Magnat nie ma (chyba) w ofercie farby podkładowej a beckers odwrotnie, farba podkładowa jest, ale
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: @Quarel:
chłopaki, a powiedźcie mi proszę, ze swojego doświadczenia czy bezpieczne są dane założenia co do ilości farby?
Producent zakłada, że 1l powinno starczyć na 16m2 farby do ścian, 1l / 12m2 gruntu, 1l/ 14m2 antyrefleks magnat
Biała ceramic : 50m2 - 5l
Biała sufit: 40m2 -> 5l
Kolor ceramic
  • Odpowiedz
@nomundo ja zrobiłem ultra mat. Podejrzewam że różnica jest niezauważalna dla laika. Do zamówienia lepiej dołożyć te 10- 15 % niż to co podaje producent.Lepoek jak trochę zostanie niż trochę braknie w czasie malowania. Co do reszty nie pomogę bo zamawiałem online na ich oficjalnej stronie.
  • Odpowiedz
@nomundo odnośnie zużycia wiele zależy od metody, umiejętności malowania. Nie sugeruj się zużyciem podanym przez producenta, bo taki wynik możesz osiągnąć jedynie w bardzo wilgotnym środowisku przy drugiej warstwie, którą nakładasz na mokrą, poprzednią warstwę. Szacowalbym 8-10 m2 z litra nakładając dość obficie. Nie bój się rozcieńczać farby z wodą. Producenci często nie zalecają dodawania wody ( sugerują, że farba może nie uzyskać swoich właściwości), ale jest to kompromis który pozwala
  • Odpowiedz