Wpis z mikrobloga

Czemu z jedynego w okolicy, sensownie oświetlonego w nocy miejskiego parku (za który i tak w podatkach płacimy my - Europejczycy, Polacy, Łodzianie, okoliczni mieszkańcy) zrobiono jakąś atrakcję z nakazem zapłaty 35 złotych za wejście po godzinie 17? Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Mieszkałem tam jakieś 3 lata i gdyby mi ktoś to zrobił wtedy, to pozbawiłby mnie 95% spacerów.
Czy teraz wchodzimy w nową erę, gdzie nie tylko zabudowujemy patodeweloperką wszystko, co ma kolor zielony, ale również wyznaczone parki w miastach utrzymywane z podatków mieszkańców oddajemy ręce jakiejś prywatnej firmy i zabieramy (szczególnie najbiedniejszym) mieszkańcom możliwość relaksu (tak, nawet zimą drzewa wpływają pozytywnie na psychikę)?
Czy kobiety, które chodzą na spacer z psem do tego parku, bo tam się nie boją z uwagi na dobre oświetlenie w nocy (znaczy od 17:00 w zimę...) olewamy zimnym, zimowym moczem?
Rozumiem, że następny etap to zrobienie lawendowych przejść dla pieszych, gdzie za wdychanie powietrza upachnionego lawendą będziemy dodatkowo płacić, bo atrakcja?
Z całym szacunkiem, ale no #!$%@?.
#lodz #zalesie
  • 16
@ulsterboy: D o k ł a d n i e .
Park Nad Jasieniem? Zero światła, prawdopodobieństwo spotkania pijanych i agresywnych osobników wysokie.
Staw Nad Jaseieniem? Zero światła. Czy to nie stamtąd jakiś czas temu wyławiano zwłoki w różnych odstępach czasu?
Źródliska II? Zero światła też.
Okropny wał, po prostu wszystkiego się spodziewałem, ale nie czegoś takiego. Totalnie mnie zamurowało, jak sobie wróciłem tydzień temu na stare śmieci na chwilę, dosłownie
@Piz-dur: Mam takie same odczucia. Kompletnie nie rozumiem idei zamykania parku jak jest taka atrakcja i calkowity zakaz wejscia bez biletu. Park powinien byc otwarty dla wszystkich a organizator niech zorganizuje takie atrkacje dodatkowo platne gdzie zarobilby na nich. Jak to mu sie nie dodaje niech wystawi sobie to na swoim prywatnym terenie i kasuje nawet 100zl. Ale calkowite zamkniecie tak jak napisales jednego w okolicy oswietlonego parku to skandal. Juz
Jak napisałem na Facebooku, że ta sprawa bardzo śmierdzi to zostałem zjedzony przez użytkowników, że "za wszystko się dzisiaj płaci a ten za darmo by chciał".


@Suk1nsyn: Czekam na ten moment, jak za powietrze będziemy płacić! „Przecież za wszystko się płaci, co pan taki oburzony? Powietrze nie bierze się znikąd!”.

Chociaż w sumie już płacimy - zdrowiem ;]
@cebulowy_wojownik: tak dokladnie tak. Park od godziny 17 jest zamykany z kazdej strony i zeby wejsc trzeba zaplacic 35zl za jedna osobe. Oczywiscie jest tam „atrakcja” park jest caly zmieniony w kraine z Alicji Czarow. Ale jak dobrze ludzie zauwazyli jest to jedyny park z czterech w okolicy ktory jest dobrze swietlony i ludzie moga sie z w nim czuc bezpiecznie szczegolnie jak teraz robi sie ciemno po godzinie 16. Dodajac
@SeekSouls: na bank chodza jakies Mietki i kieruja do kas buletowych albo wypad. Na upartego pewnie mozna w krzelunach sie schowac;) ale moze maja jakies amerykanskie szperacze i helikoptery i drony na podczerwien;) w koncu 35zl bilet:)