Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki Palacze, zbudowałem regulator temperatury do CO (Kaminioański kopciuch z przed 30 lat) na bazie rasbery pi pico i generalnie działa ok, na razie mam jeden czujnik temp przy piecu(główna rura) i jeden (troszkę za słaby) serwomechanizm do podnoszenia głównej klapki pieca. do pokoju mam doprowadzoną skrętkę 8 żyłową na której jest wyświetlacz lcd i potencjometr do regulacji docelowej temperatury.

Docelowo jeszcze planuję: serwo na górną klapkę i tylni czopuch, czujnik temperatury w pokoju i regulacja wg niego oraz czujnik czadu na górze komina żeby w razie kopcenia i nie ekonomicznego spalania reagować np. tą górną klapką pieca. i drugie lcd nad piecem

Jakieś sugestie, uwagi, pomysły, pytania? na razie jest prosta regulacja poniżej tep. klapka otwarta powyżej zamknięta z 2 st histerezy i stanem pośrednim na 1st około docelowej temperatury ale pewnie trzeba będzie to odrobinę sprytniej zaprogramować.

PS: Działa już 3 dni i jest całkiem fajnie.

#ogrzewanie #centralneogrzewanie #piec
  • 3
Aktualizacja, Mam już serwa na dolnej klapce, górnej i tylnym czopuchu, dwa ekraniki lcd jeden w pokoju drugi w kotłowni mogące wyświetlać różne informacje, przełącznik trybu pracy na "palenie od góry" "palenie tradycyjne" i "palenie jak idiota ;)". Przyciski "Rozpalanie" , "Dokładanie", "Turbo", "Test/Fn", przyciski i przełącznik jeszcze nie do końca oprogramowane.

Działa zaje..fajnie zwłaszcza przy paleniu od góry.