Wpis z mikrobloga

Nowa wersja "W odpowiedzi do" (1.5). Zmiany w stosunku do poprzedniej:

- żywy podgląd komentarza zamiast tylko tekstu (więcej info niżej)

- dodano obsługę komentarzy odpowiadających także na główny wpis (a nie na komentarze)

- poprawiono błąd występujący gdy link kierował do wpisu (np. link "pokaż całość")

- trochę oszczędność pamięci

- różne poprawki związane z kodem

http://userscripts.org/scripts/show/180302

Więcej informacji tutaj: http://www.wykop.pl/dodatki/pokaz/422/

Skrypt działa pod Firefoxem >= 23 i Chrome'em >= 28. W obu przypadkach należy użyć rozszerzeń do zarządzania skryptami (odpowiednio Greasemonkey i Tampermonkey).

Żywy podgląd komentarza to zasugerowane przez @anonim1133 usprawnienie które zamiast tekstu komentarza wyświetla nam cały jego podgląd. Włącznie z obsługą formatowania, markdowna i załączników. Kilka uwag:

- podgląd posta jest generowany w momencie najechania myszką na link. Tzn. będzie zawierać otwarte spoilery i załączniki obrazkowe

- spoiler będzie można otwierać także na podglądzie, jednak nie otworzy go to we właściwym poście

- załączniki obrazkowe i wideo nie będą otwierać się w podglądzie posta, tylko w nowej karcie

- otwarty załącznik obrazkowy pojawi się w podglądzie posta, otwarty załącznik filmowy nie

Chciałem, naprawdę chciałem zrobić wersję dla Opery, ale Opera ssie, przykro mi. Może kiedyś.

Chciałem również zrobić wsparcie dla instalowania dodatku jako natywne rozszerzenie Chrome, ale póki co dalem sobie siana. Spróbuję następnym razem.

Dopisałem także usprawnienie które pozwala na używanie skryptu w przeglądarkach starszych niż te wymienione na górze, ale potem przejrzałem statystyki użycia przeglądarek i w rezultacie nie zawarłem tego kodu w finalnej wersji.

Wszystkie bugi, pomysły, sugestie proszę pisać do mnie. #dodatki #dodatkidowykopu #usersrcipt #dodatkibymarmite
  • 12
@anonim1133: (#) Jeśli chodzi o FF to nie ma chyba wyboru :> pod Chrome'em jest, ale tam widzę jakiś szajs jest jeśli chodzi o format metadanych + Chrome ma spore restrykcje odnośnie formatu zapisu na jakich stronach skrypt się włącza - kiedy indziej to zrobię.
@Ginden: (#) No następna wersja, którą nie mam pojęcia kiedy zrobię, planowo ma mieć obsługę co najmniej tych podstron mikrobloga o których zapomniałem. Komentarze też dorzucę, jeśli nie będą jakoś pracochłonne. Anyway, nowa wersja to na razie termin dosyc odległy niestety :<