Wpis z mikrobloga

@mattcabb: właśnie chciałem sobie ustawić, ale chciałbym usłyszeć jakieś wrażenia mirków, dotyczące ewentualnego spadku wydajności, baterii etc.
  • Odpowiedz
@Kacc: @mattcabb: a co to daje? Serio pytam. Poczytałem o tej funkcji i nie bardzo widzę zastosowanie. Jeśli na komputerze jest tylko jedno konto użytkownika, to nie wystarczy zwykłe hasło potrzebne do zalogowania się?
  • Odpowiedz
@nolnejm: FileVault to szyfrowanie dysku, hasło jest dość łatwe do obejścia dla profesjonalisty. Zaszyfrowany dysk to pełne bezpieczeństwo danych
  • Odpowiedz
@Kacc: Mac mi się zacial wiec zrobiłem reset przyciskiem wyłączania i juz nie wstał. Wpisz sobie w Google Mac wont boot after filevault. Próbowałem odszyfrowywac w trybie recovery ale skończyło się na wipe i właśnie ściąga się Mountain lion przez recovery a dane odeszły w zapomnienie.
  • Odpowiedz
@Kacc: ludzie się dzielą na tych co robią backupy i na tych co będą robić. Ja jestem w trakcie transferu z jednej grupy do drugiej.
  • Odpowiedz
@Kacc: jeszcze tylko dysk jakiś większy musze zakupić. Tylko nie jestem do końca przekonany do timemachine. Nie wiem czemu może jeszcze przyzwyczajenie z windy ze przy takim całościowym backupie zagrają się też jakieś systemowe śmieci czy coś. Chyba bym bardziej zaufał ręcznemu przenoszeniu ważniejszych plików. Czy się mylę? :)
  • Odpowiedz
@nolnejm: podobno Maki nie mają takiej tendencji do zaśmiecania się. Ja mam tą samą instalację od 2,5 roku i nie mam żadnych problemów. TimeMachine na pewno jest wygodniejsze i kompletnie wolne od myślenia, po prostu podpinasz dysk, backup się robi sam, potem tak samo banalnie można dowolne pliki odzyskać.
  • Odpowiedz