Wpis z mikrobloga

Siema, mam dosyć nietypowy problem z monitorem, ogólnie komputer jak i ekran jest podpięty do jednego przedłużacza, który ma przycisk od włączania i wyłączania zasilania. Gdy wyłączam ekran przyciskiem (przyciskiem umieszczonym w ekranie) od zasilania, później często (nie zawsze!) nie mogę go włączyć (mimo wciskania przycisku ekran nie reaguje, a przycisk również wnioskując że powinien się świecić). Myślałem na początku że to coś w ekranie jest walnięte ale podkusiło mnie by przetestować go na innym komputerze, przetestowałem i działał bez zarzutów, wrzuciłem go z powrotem na mój osobisty komputer i ku mojemu zaskoczeniu ekran zadziałał. Po wyłączeniu komputera żeby uniknąć właśnie takich ekscesów używam przycisku na przedłużaczu, by wyłączyć ekran. A z racji że mam słaby internet często jak wychodzi jakaś aktualizacja do gierki zostawiam pobieranie na noc, więc ekran wyłączam. Rozwiązanie problemu znalazłem, po prostu zmieniam gniazdko (nie na przedłużaczu, bo to nic nie daje) a później znowu ustawiam ekran na miejsce i podłączam do poprzedniego gniazda.

Wychodzę do was z pytaniem, co może być przyczyną tego problemu?

Model ekranu: https://www.x-kom.pl/p/157271-monitor-led-22-philips-223v5lsb-00.html#Specyfikacja

Karta graficzna: MSI gtx 1050 TI OC

#komputery #informatyka #monitory #pc
  • 1