Wpis z mikrobloga

Ponieważ czasem ktoś tutaj chwali się udanymi lub nieudanymi transakcjami, ja chciałbym pokazać jak wygląda prowadzenie takiej transakcji i jakie emocje towarzyszą w jej trakcie. Nie widać tego na screenach końcowych a jest to jeden z ważniejszych aspektów tradingu - psychologia.

Chciałbym się skupić na mojej aktualnej pozycji, mianowicie pozycji krótkiej na parze AUDUSD.
Jak widać została ona otwarta na lokalnym oporze ze stop lossem nad ostatnim lokalnym szczytem i take profitem nieco poniżej lokalnego dołka ale w zakresie budującego się szerokiego kanału wzrostowego, który nie został jeszcze potwierdzony.

Jak widać pozycja została otwarta po kilku dniach wzrostów, które były korektą po wcześniejszych spadkach. Relacja ryzyka do zysku wynosiła na początku 1:2.
#forex #psychologiatradingu #spekulacja
zielony_wiatr - Ponieważ czasem ktoś tutaj chwali się udanymi lub nieudanymi transakc...

źródło: comment_1637097253bTLzFjgCKjITe4WKmFZEt2.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
Kilkanaście godzin później cena zareagowała na poziom i po kilkunastogodzinnej konsolidacji spadła ocierając się o linię trendu spadkowego. W tym momencie zaczęły się już wątpliwości czy aby na pewno ruch będzie kontynuowany bo może to lokalna korekta abc przed mocniejszym wybiciem w górę.

Mimo wszystko trzeba było ten strach opanować i przezwyciężyć. Obniżyłem także poziom stop loss zmniejszając dzięki temu początkowe ryzyko o około 40-50%. To dużo.
zielony_wiatr - Kilkanaście godzin później cena zareagowała na poziom i po kilkunasto...

źródło: comment_1637097589Yt6NwbOcVW5lwtqBwvtAZF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W chwili obecnej cena ociera się już o poprzednią strefę popytu czyli ostatni dołek. Wątpliwości narastają co skutkuje obniżeniem stop lossa poniżej poziomu kupna. Robię tak, ponieważ korekta do poziomu kupna oznaczałaby definitywnie, że cena konsoliduje się przed zmianą trendu i tworzy jakąś formację, która tę zmianę trendu unaoczni większej liczbie uczestników rynku.

W ciągu 1-2 dni pozycja zostanie rozstrzygnięta.

Chciałbym tym wpisem zwrócić szczególną uwagę na różnego rodzaju wątpliwości pojawiające się
zielony_wiatr - W chwili obecnej cena ociera się już o poprzednią strefę popytu czyli...

źródło: comment_1637097992p4v7xQvWA1Hip3x24WhiR4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dzisiejszy poranek powitał mnie lekkim stresem. Powyższe książki każą podchodzić do każdej transakcji i sytuacji na rynku niemal z obojętnością. To, co dziś stracę, jutro mogę odrobić. Mimo wszystko wizja topniejących zysków zawsze boli i mimo, że bardzo się staram, ciężko z tym uczuciem przejść do porządku dziennego.

Otóż rano okazało się, że tworzy się nam młotek i to dosyć silny. Niedaleko mojego take profitu rynek zdecydowanie odbił. Zszedłem więc na H1
zielony_wiatr - Dzisiejszy poranek powitał mnie lekkim stresem. Powyższe książki każą...

źródło: comment_1637140883GFBagjsx18MTAnNMom0BIE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak widać rynek nie dojechał do mojego poziomu i powrócił do spadków.
No i co teraz? Dotknięcie dolnego ograniczenia kanału daje sugestię, że należy poważnie myśleć o przedwczesnym zamknięciu tej pozycji. Często się jednak zdarza, że cena wije się wokół dolnego/górnego ograniczenia kanału pokonując przy okazji kolejne istotne poziomy.

Pozostaje uspokoić umysł i czekać. Mimo wszystko jest to sytuacja win-win. Co by się nie stało - zarobię na tym. Więcej albo mniej.
zielony_wiatr - Jak widać rynek nie dojechał do mojego poziomu i powrócił do spadków....

źródło: comment_1637141097hoJ38JRUsUz2ASDUi1mpHl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz