Wpis z mikrobloga

1061,5-1,5=1060

FBW z naciskiem na plecy.

Ej ziomy jakie macie sposoby na siłowniową stagnację? Od dwóch tygodni nie mogę się ruszyć do przodu z wyciskaniem na klatę i nie wiem czy to przeczekać(ćwiczyć tak samo aż do skutku), zmienić trening czy może zrobić sobie tydzień przerwy.

#roknasilowni
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jezyk123: a jaki masz teraz trening? Ja jak stoję w miejscu to albo zmieniam ćwiczenie (mam parę takich, które co jakiś czas wymieniam), albo zmieniam sposób ćwiczenia (np. mniej powtórzeń w serii, ale ze zwiększonym ciężarem etc.). Z reguły to daje radę, ale czasem człowiek trafi na silniejszą blokadę - ja w takich sytuacjach kombinowałem, zmieniałem ćwiczenia, eksperymentowałem z nimi i czasem to pomagało, czasem pomagało po prostu ćwiczenie na
  • Odpowiedz
@jezyk123: jak robiłem 5x5 i stanąłem w miejscu, to redukowałem ciężar o 10 kg (lub coś koło tego, zależy, na ile nie dawałem rady) i potem co tydzień zwiększałem go sobie o 2,5 kg. Z reguły po tych 4 tygodniach, jak doszedłem do ciężaru-bariery, dawałem mu już radę. Także polecam redukcję obciążenia :) Trochę to demotywuje człowieka, ale trenując na siłowni trzeba nauczyć się pokory :D
  • Odpowiedz
@jezyk123: jak robiłem swoje rekordy to przeważnie stał za mną ktoś, żeby w razie potrzeby pomógł dobić do 5 powtórzeń. Jak 3 treningi pod rząd nie dawałem rady to zmniejszałem ciężar o 8-10% i jazda od nowa. Np. ze 120 na klacie robiło się 107.5, po 5 treningach wracałem do 120 i szło z górki. Tak było właśnie na 5x5 Billa Strra. Gdy już poważnie uderzysz w ścianę to po
  • Odpowiedz
@Masterczulki: Siła zdecydowanie w górę (oprócz teraz tego postoju przy klacie, ale to jest mój najsłabszy punkt), co do reszty to ciężko powiedzieć bo robię ten trening 6 tydzień więc o jakiś super przyrostach nie ma mowy. Poczekamy zobaczymy. Też lubię ten trening za ten progres, ostatnie serie zawsze mocno podnoszą ciśnienie.
  • Odpowiedz
@Masterczulki: Przez rok ćwiczyłem u siebie w domu mając do dyspozycji ławeczkę, gryf i ledwie 60 kg obciążenia(i ciężar własnego ciała) więc bardziej wytrzymałość sobie wyrobiłem niż siłę. Od miesiąca mam już 100 kg obciążenia i stojaki więc mogę robić przysiady i martwy ale niestety ostatni tydzień to postój w miejscu ze względu na brak ciężaru :/ Mam nadzieje, że na dniach coś się uda dokupić. Niestety taka jest wada
  • Odpowiedz