Wpis z mikrobloga

Mirki kredyt na mieszkanie brać w banku bezpośrednio czy u doradcy?
Są jakieś plusy korzystania z usług doradcy? Czy tylko tyle, że formalności załatwi on...?
  • 11
@wykidajka: przełoży z bankowego na nasze o co chodzi i doradcy mają lepszą orientację gdzie brać - ten sam bank w zależności od lokalizacji fizycznej placówki oferuje inne warunki.
@moll dzięki. No tak myślałem podobnie ale:
Czy hajs dla doradcy, który bank mu wypłaci za klienta, nie możnaby przeznaczyć na obniżenie kredytu?
Nie wiem jak to działa, ile procent dostaje ale nawet jeśli 1 to już jakąś kwota jest...
@wykidajka: nie wiem z jakiego miasta jesteś i co za doradca, ale to co było u nas i znajomych, to donosiło się wszystkie kwity, doradca kompletował i rozmawiał z bankami, a potem były tylko spotkania pod analizę ofert i podpisanie umowy
@moll: dzięki za pomoc. Wziąłem doradcę... Zobaczymy
Zastanawia mnie, jako raczej nieświadomego w temacie kredytów, czy WIBOR wpływa na zdolność kredytową? Bo tak ta pani twierdzi, a ja myślałem, że on wpływa tylko na ratę...
Poza tym, od podnieśli ten WIBOR z 0,70 na 2,19% i kurka wodna strach co dalej, bo już wysoko się robi...
@moll hej. Dostalismy na 5,8% w bnp na stałe na 5 lat. Trochę to trwało...
Niedlugo podpisujemy akt i potem reszta.
Ogolnie ciągle mi strach, że biorę w takich czasach ale te 5,8pro to chyba nie tak źle na pięć lat? Potem chyba można znowu na stałe albo robią się zmienne.