Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do posta @IwanDestruktor LINK DO ORYGINAŁU przesyłam swoje wspomnienia. Zachęcam do dopisywania i korekty:

A więc pozwolę sobie przedstawić swoją wersje wydarzeń. Gram 1 edycje krócej od wolfiego, ale wystarczająco długo żeby conieco opowiedzieć. Jestem stronniczy jako Jarkendar/Reborn, ale postaram się zachować minimum obiektywizmu XD Proszę mieć też na uwadze, że jest to historia 6lat OTSa więc może być coś pokiełbaszone.

Na początku serwer prowadzony był głównie przez Marahina oraz Chuffi - prywatnie bardzo miło wspominam Marasia, ale były różne dramy na OTS z banami, ślimakami itp itd mniejsza o to. Miał być serwer po przerwie na 2,5k lików ale #!$%@? było. W międzyczasie osoby, które pracowały przy OTS to na pewno Roman (próbował potem ogarnąć ten #!$%@?) oraz Mattpoz - tutor i członek gildii Jedi (jeśli kogoś pominąłem to przepraszam, a na pewno pominąłem). Był też Shentang, który wykładał kase na OTS i co #!$%@? miesiąc czy tam tydzień palił świece jak były przerwy między edycjami - Firedash też palił pozdro. Po upadku Mirko były mniej lub bardziej udane próby wskrzeszenia (między innymi edycja 2dniowa) lub edycja z niemożliwym questem do zrobienia (xdxdxdxd pdk). W międzyczasie był wyciek mapy oraz plików, prace nad serwerem via dc/git/google doc - ogólnie przedsięwzięcia jak #!$%@?. No i finalnie stało się tak, że dowodzenie przejął głównie Geron (wraz z wsparciem brazylijskiego forum pozdro) i z tego co mi wiadomo tak pozostaje do dzisiaj. O samym Geronie później. Warto wspomnieć, że mapa miasta pozostała prawie niezmienna od samego startu. Na przestrzeni lat istniało wiele kultowych miejscówek takich jak Bananowo (15min biegu przez puste pola na hydry XD) lub Opuszczona Kopalnia - pamiętna endgejmowa miejscówka dla palka gdzie było sporo dymów. Warta wspomnienia jest Praga Północ, czyli nasze mirkowe roshamul - kocham.

Od zawsze na mirkOTS, a później WykopOTS istniał dualizm wszechświata oraz walka dobra ze złem. Kto jest kim zależy od punktu widzenia. W mojej pamięci wyglądało to tak:

Magiczne Rogale vs Reborn
Parcele vs Reborn (gdzieś na tym etapie powstało Jarkendar za inicjatywą Jeredra Akantar i Quaigon aka Kalgon)
Magiczne Fortepiany (?) vs Reborn i Jarkendar
Chłopaki z Baraków (zlepek prawie wszystkich obecnych na edycji w 2017roku) vs Reborn i Jarkendar
Cały OTS vs Jarkendar (z Rebornów prawie nikt nie grał na ostatniej edycji, a jeśli już to mało intensywnie)

Ogólnie z każdej z tych gildii można wymienić jakiś aferzystów i tych co robili dramy słuszne lub nie :) rip bany dla zielarza, cwanisha, kitza, wolfiego i rip obwinianie reborn o upadek serwera XD

Warto wspomnieć o gildiach neutralnych, które powstawały jeszcze w czasach pierwszych edycji Mirko:

Rycerze Jedi - tutaj serdeczny kolega Chero musiałby się wypowiedzieć bo słabo pamiętam ekipe
Bordo - neutralna gildia - warto wymienić takie persony jak: Trev (lider?) Fifi (jak ja go nienawidziłem) koenigsegg aka Koen, Allanon, Azgaroth i CHYBA Mafiozorek(expił jak #!$%@? solo) w gruncie rzeczy fajne chłopaki - oprócz Kaczki który był aferzystą i #!$%@?ł item z bossa. Walczyliśmy z nimi o topke na dawniejszych edycjach - raczej to my prowokowaliśmy walki lub wpadaliśmy na questa (chłopaki wspominam serdecznie akcje na d legsach na pustyni oraz na grimach w kopalni) - na wykopotsowych edycjach raczej mniej aktywni, ale jak już to mało neutralni.

Teraz jak obiecałem o samym Geronie czyli aktualnym GM XD znany z tego, że był już w prawie każdej gildii w historii OTS (aczkolwiek znalazłem screena jak twierdzi, że Parcele były najlepsze). Kiedyś top paladyn, aktualnie widywany jako ek. Muszę przyznać, że na przestrzeni lat się zmienił i czasem mniej a czasem bardziej stara się - najbardziej memiczny screen z geronem z dawnych lat poniżej (sorry musiałem)

Rzeczy, które są dla naszego grona "memiczne" lub kultowe to:

Dachy w mirkotown - liczne wojny na dachach, zamykanie graczy w swoich domkach, skillowanie na dachu lub usuwanie ścian przez gm dawno temu xdd

Ślimaki - była do wygrania kapusta na mirko ale nie dano nam ślimaków

Ptaq - legendarny gracz ostatniej edycji - tworzenie multikont i trollowanie - chyba ma pomnik na pustyni

Siostra Marluka - jak wyżej wspomniano nikt nie zna i nikt nie widział po prostu na ts się wyzywaliśmy i się przyjęło. Marluk to dla wielu z nas świetny kumpel i wieloletni stażem gracz.

Godzina policyjna - podczas dominando na jednej z edycji była robiona jak wcześniej zostało to opisane

Żartowanie, że jakaś gildia jest neutralna gdy tak na prawdę #!$%@? największe gówno - pozdrawiam swoich chłopaków

Wyśmiewanie decyzji oraz samej administracji z poprzednich edycji

Warto wspomnieć, że kiedyś była wydawana gazeta z newsami z mirko XD

Wiele pamiętnych questów takich jak drzewka w lokalizacji Suwałki (Dream Courty przy tym to #!$%@? XD) lub ice anni na glacier roda itp itd

Reklamowanie OTS przez Daniela Magicala - dobry start był wtedy

Żaluzja Solonez grał całkiem sporo na Mirko - kto ma znać nick to zna - popularny raper, aktualnie siedzi XD

Misja z łukiem Kitza - Kitz to jeden z topowych graczów RP, dla jednych aferzysta, dla innych dziwak - ja raczej miło wspominam wspólne pogaduchy, śmiesznie było

Dużo żartów na temat konkretnych graczy, ale też nie chcę wchodzić jakoś bardzo w szczegóły. Większość z nas się lubi pomimo rywalizacji oraz wyzwisk. Można powiedzieć, że cały OTS to jedna wielka rodzina. Tylko szkoda, że ta rodzina pochodzi z kazirodczych związków bo większość z nas ma jakieś #!$%@? zaburzenia. Np. lubię Proszklo ale śmieszy mnie, że wypisywał że płaci za adresy ludzi irl. Lubie Kelixe, ale śmieszy mnie że wyzywają go majciarzem. Lubie Exodana, ale jest moim największym wrogiem na tyralni. Lubię Koe, ale gdybym mógł to wbiłbym mu rapiera w plecy za akcje na Heart of Destruction. Lubię endzelo pomimo, że jest moim największym rywalem ostatnich edycji.

Walka o topkę? Będzie zawzięta na pewno. Możemy spodziewać się niespodziewanych powrotów topowych graczy Reborn lub Bordo z dawnych edycji. Są też czarne konie nowego pokolenia. Dużo grajków rpg oraz solo/semisolo którzy znają mape jak mało kto. Nie ukrywam, że sam będę walczył o utrzymanie tytułu z poprzedniej edycji (1st 100 1st 200 1st 300 - warto wspomnieć że namówiłem Endzelo do pójścia spać jak miał 99lvl a Zajzajer grał jak #!$%@? przez ponad pół roku po odejściu 99% graczy i jako jedyny przekroczył 400lvl).

Tak na krótko to tyle, przewija mi się tysiące wspomnień i nicków - czuje się czasem jakbym opowiadał wspomnienia z wojny albo dzieciństwa.

Z miejsca pozdrawiam: Kalgon, Marluk, Aidy, Wolfy, Ozim, Chero, Szokata, Jeredra, Lajz, Anabol, Diver, Tw Bolek, Vegaushp, Cznodel, Wonsz Zeczny, Dildo Vagins, Sajmox, Mass Killah, Cwanish, Zielarz, Kitz, Złodziej jak Botek, Taki Tam, Emilord Sio, Rahu Ciachu, Jaraox, Pawlacz, Fliara, Rahan - jeśli kogokolwiek pominąłem przepraszam kochani.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Dorzucam garść ciepłych wspomnień od Wolfiego:

Jeśli chodzi o pierwsza edycję jako że pominąłeś to dodam od siebie

Serwer był w powijakach ale atmosfera była niesamowita. Pomyśl, że na serwerze nie było nikogo poza wykopkami.

Dodam, że ludzie których tam poznałem są moimi rlami do dziś.

To jest niewiarygodne ale jeden z graczy (polak mieszkający w Belgii) był w Polsce dwa razy w życiu na kilka dni i podczas drugiego pobytu się ze mną spotkał - akurat zaczął się czas covidowy i... Poznałem go z moją koleżanką i mieszka w Polsce do dziś. Nawet na chwilę nie wrócił do Belgii. Wynajął mieszkanie i znalazł pracę - a wszystko przez to że 6 lat temu zalogował się na ten sam serwer co ja.

Ludzie byli bardzo zżyci. Z miejsc do expa były chyba tylko dragony. Top graczem był wtedy Yugo który na tej edycji też zamierza pograć.
Serwer głównie padl przez #!$%@? decyzję administracji - zbyt podatnej na sugestie i dyskusje z graczami.

Z ludzi z pierwszej edycji którzy byli protoplastą rebornów, gildii którą założyłem to

Ozim, Sajmox, Szwagier (świetny zadymiacz xd), Fasterious, Mass Killah, Kpong, Janusz Pawlacz. Rahan

#wykopots
#mirkots
Bobo77 - W nawiązaniu do posta @IwanDestruktor LINK DO ORYGINAŁU przesyłam swoje wspo...

źródło: comment_1637019805HsEjF2aY4cRZOvw49oslMF.jpg

Pobierz
  • 33
@Bobo77: Ile bym dał by wrócić do czasów Parceli, gdy Makumba expił z nami w 4vocu siedząc w swojej piekarni i tylko w przerwach między refillami wypełniał papiery i ogarniał jakieś sprawy dowozu bułek oraz śmieszkował z piekarzami... I tylko było dobra to mamy 40 minut teraz na expa bo potem W-Ztki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żadna tibijka już nigdy tak człowieka nie ucieszy, ile było śmiechu