Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: wiem, co nie zmienia faktu czy miałem zwykły kabel od Vectry czy światłowód to ping został ten sam. Czy światłowód nie powinien być lepszy, szybszy?
Btw kolega bierze net od sąsiadki z piętra wyżej, po wifi i ma pingi lepsze w lobby niż ja. Po wektrowym światłowodzie.
Drugi kumpel na łączu z Orange 10 mb/s ma pingi porównywalne do moich.
  • Odpowiedz
@Soczi: dobra rozwinę; ping nie zależy ani od przepustowości ani od technologii na jakiej masz łącze. czy kabel taki czy siaki, i tak informacja w postaci promieniowania leci z prędkością światła. ping 28 oznacza, że wykonywałeś speedtest z serwerem, który jest w polsce i to blisko ciebie.

ping 28 to w ogóle mało. ping 54 to mało. jakiego oczekiwałeś pinga grając na serwerze w jakim kraju?
  • Odpowiedz
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: wydaje mi się, że ping poniekąd powinien zależeć od technologii, no ale może się mylę. 54 ms, a 28 ms podczas grania to spora różnica ;) Nie wiem jakiego bym oczekiwał, ale na pewno nie 54 ms, a momentami skaczącego do 90 ms. Pewnie napiszesz, że 90 ms to bardzo mało, ale chyba nie wiesz jak różnica w pingu działa podczas grania, bo przy takim opóźnieniu mecz staje się
  • Odpowiedz
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: tylko kabel. Raczej w nic innego nie gram, ale ściągnę csgo na próbę. Z tego co pamiętam tam też pingi były bez rewelacji. Te skoki to nie są, że cały czas skacze 50-90 ms tylko trzyma 54-60 ms i raz na jakiś czas lubi chrupnąć na 90 ms. Czasami na 150 ms, a okazjonalnie na 900 ms. Czasami na parę sekund, czasami na minutę.
Nie zmienia to faktu, że
  • Odpowiedz
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: dziś podłączony od lokalnego dostawcy - speedtest ping 5 ms, CoD MW ping 38 ms.
Vectra podobnie pewnie jak i orange (którego rozważałem) to światłowody mają, ale na głównych liniach. Wczoraj szukając opinii o orange znalazłem kilka tematów gdzie ludzie pisali, że pingi w PL mają na poziomie 25-30 ms, a w grach 50-60 ms. Czyli podobnie jak u mnie. Routing jest taki, że najpierw leci do Francji(?).
Ile
  • Odpowiedz