Wpis z mikrobloga

Witam mirki. Mam taką pilarkę link i chciałbym mieć w niej regulacje obrotów, wystarczy, że kupię taki regulator link czy jednak to nie zadziała i coś się posypie? Wyczytałem w internecie, że miękki start powinno zamontować się za włącznikiem i przed silnikiem, czy przy regulacji obrotów mogę użyć tego co podałem w linku i podłączyć między gniazdkiem, a całym urządzeniem? #elektronika #elektronarzedzia #majsterkowanie #warsztat
  • 9
  • Odpowiedz
@beh1: ta pilarka ma silnik jak najbardziej szczotkowy. Na akcji z pokazanym regulatorem (do silników indukcyjnych) jest link do takiego nadającego się do silników szczotkowych.
I tak, możesz coś takiego podłączyć, ale w sumie nie bardzo wiem po co, pilarka tarczowa niezbyt potrzebuje regulacji obrotów, zwłaszcza w takiej gównopilarce jak ta, zmniejszanie obrotów może przynieść opłakane efekty w postaci poszarpanych (jeszcze bardziej, niż normalnie) krawędzi i blokującej się tarczy.
  • Odpowiedz
zmniejszanie obrotów może przynieść opłakane efekty w postaci poszarpanych (jeszcze bardziej, niż normalnie) krawędzi i blokującej się tarczy.


Dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jarek_P: dzięki za odpowiedz, co do rodzaju silnika nie byłem pewny, inna, tańsza, ma indukcyjny i tym się zasugerowałem, ale najpierw chciałem się dowiedzieć, czy coś takiego w ogóle by zadziałało.
Odnośnie po co, to chciałem ograniczyć hałas, poszarpane krawędzie zrekompensuje doborem tarczy, myślę, że nie będzie się zacinać, bo będę ciął cienkie materiały tak do 1cm, a jak będę chciał więcej to odłączę regulator.
Jeśli chodzi o gównopilarkę, wiadomo, zawsze
  • Odpowiedz
@beh1: Znaczy moment - jeśli jesteś pewien, że są wersje tych pilarek mające silnik indukcyjny, to jeszcze to sprawdź dokładniej, moja pilarka (Performance Power z Castoramy, ale konstrukcyjnie identyczna z tym Meecem) miała na 100% szczotki.
I tak: była głośna jak pieron, szarpała krawędzie, przy amatorskim używaniu dość szybko szlag trafił łołyska silnika. Wyremontowałem, sprzedałem w cholerę, za ponad 2x tyle kupiłem Makitę (też taką ministołową) i to jest niebo a
  • Odpowiedz
@beh1: Na 99% w tej pilarce masz silnik szczotkowy, zaś w regulatorze jest napisane: "Powyższy regulator jest dedykowany do silników INDUKCYJNYCH (bez szczotkowych)".
Więc już nie zagra.
W dodatku miękki start a regulacja obrotów, to są dwie różne rzeczy.
  • Odpowiedz
poszarpane krawędzie zrekompensuje doborem tarczy, myślę, że nie będzie się zacinać, bo będę ciął cienkie materiały tak do 1cm, a jak będę chciał więcej to odłączę regulator.


@beh1:

To po prostu kup mniejszą tarczę, efekt będzie taki sam jak zmniejszenie obrotów przy większej.
  • Odpowiedz