Wpis z mikrobloga

@quaz2020: Morawiecki i cały ten rząd powinien zostać rozwiązany, nie tylko za covid i polski wał. Ale za to ze od 5 miesięcy Kamiński wiedział co się szykuje na granicy co sam przyznał w wywiadzie a co zrobił nasz rząd, absolutnie #!$%@? nic. A teraz będą to ciągnąć i ciągnąć aż ludzie zapomną o ich przekrętach i zabijaniu gospodarki. Polak to taki człowiek ze szybko zapomina o tym co było
  • Odpowiedz
@quaz2020: myślę, że nie mam nawet połowy wiedzy, żeby móc te działania ocenić. Bo nie wiem na ile to medialna szopka poland-stronk, a na ile rzeczywiście skuteczne działania. Ale jak umiesz mi rozjaśnić kilka poniższych kwestii to byłabym wdzięczna:
- czy ludzie są pod granicą tylko w Kuźnicy? co z pozostałymi 100-200km granicy bez naturalnych przeszkód?
- jakie są działania zabezpieczające pozostałą część granicy właśnie?
- ilu osobom i tak
  • Odpowiedz
  • 1
@powiedz -nie tylko w kuznicy, od początku roku straż graniczna zanotowała 28 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 16,4 tys. w październiku. -Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Na calej dlugosci granicy rozstawieni są żołnierze oraz SG pilnujący aby nikt nie przeszedł. -takich informacji nie ma, komu sie udalo to
  • Odpowiedz
przez rząd Premiera Morawieckiego


@quaz2020: przez rząd premiera maowieckiego Polska jest postrzegana przez przeciętnego Europejczyka jako republika bananowa, gdzie są strefy wolne od LGBT a kobietom każe się rodzić martwe kadłubki, wyroki sądu są wywalane do śmieci a Unia to wyimaginowana wspólnota mówiąca w obcych językach. Cały zaś konflikt polsko-białoruski jawi im się jako starcie dwóch autorytarnych reżymów gdzieś w zachodniej Azji. W latach 80-tych Polakom podczas konfliktu z ruskimi
  • Odpowiedz
@quaz2020: dziękiii!

Niby wiem, że jest stan wyjątkowy. Ale głównie mówi się o Kuźnicy i to brzmi jakby tylko tam się coś działo - w sensie jakbyśmy tylko tamtego miejsca pilnowali, a przez resztę można było sobie przebiec.
Ale to po prostu medialne miejsce dlatego, że akurat tam najwięcej osób zostało przywiezionych?
I czy te wszystkie przebitki video są też czasem z innych miejsc?
Chyba nie na całej długości jest tak gęsto SG+WOT, bo nie mam aż tylu ludzi. Czy tam po prostu są nieruszone zasieki i je monitorują, czy ktoś ich
  • Odpowiedz
  • 1
@powiedz
- Zwracamy uwagę na granicę litewską, tam też wzmocniliśmy patrole - zapewnił minister dodając, że strony polska i litewska współpracują ze sobą.

- Przez sito, które założyły służby łotewskie, litewskie, polskie, oprócz tych przypadków ujawnionych, możemy liczyć, że do 5 proc. osób udaje się przemknąć przez patrole Straży Granicznej Polski, Litwy czy Łotwy - oświadczył Maciej Wąsik.

Minister dodał, że zainwestowanie na granicy w urządzenia techniczne "doprowadzi do sytuacji, że to nie będzie 5 proc., a 0,5
  • Odpowiedz
  • 0
@dqdq1 nie naleze do ludzi ktorzy popierają wszelkie dzialania naszego rządu, aczkolwiek w tej kwestii zgadzam się w pełni z działaniami które ów rząd wprowadza.
  • Odpowiedz